ASICS FrontRunner znów rekrutuje. Do drużyny dołączy nawet 120 osób

Dzisiaj w 32 krajach na całym świecie, w tym w Polsce ruszyła rekrutacja do drużyny ASICS FrontRunner. Poszukiwani są fani aktywności ruchowej, którzy swoją postawą i obecnością w środowisku inspirują innych ludzi, nie tylko do biegania, ale ogólnego pozostawania w ruchu. Osoby, które dołączą do drużyny otrzymają m.in. sprzęt sportowy oraz możliwość startu w imprezach biegowych sponsorowanych przez markę ASICS.

Szansa dla pasjonatów ruchu i biegania

Polska drużyna ASICS FrontRunner jest częścią globalnego projektu, w skład którego w 2019 roku wchodzić będą 32 państwa. Polacy do tego projektu dołączyli pod koniec 2014 roku jako drugi kraj, zaraz po Niemcach. W ciągu tych kilku lat, liczba jej członków ciągle się zmienia, a obecnie grupę tworzy 30 osób.

W ubiegłym roku swój akces do ekipy FrontRunnerów zgłosiło ponad 50 tysięcy osób na całym świecie. Niewykluczone, że w tym roku rekrutacja będzie cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem.

– W tegorocznym naborze do naszej globalnej rodziny ASICS FrontRunner dołączyć może nawet 120 osób. Każda z nich będzie wyjątkowa, ale jedno, co będzie ich łączyć to zamiłowanie do ruchu. O tym, ile miejsc przypadnie z tej puli Polsce, zdecyduje jakość aplikacji, jakie otrzymamy w ramach rekrutacji – mówi Piotr „Szycha” Mądrach, ASICS FrontRunner Community Manager w Polsce. – Szansę na dołączenie do naszej ekipy mają absolutnie wszyscy. Każdy, dla kogo ruch jest pasją i potrafi czerpać z tego radość, jest mile widziany w naszej społeczności. A najlepiej, gdy jeszcze potrafłi się tą radością dzielić z innymi oraz motywować otoczenie do podejmowania aktywności fizycznej – podkreśla.

Różnorodni i wszechstronni

Siłę zespołu ASICS FrontRunner można mierzyć siłą różnorodności członków zespołu. Wbrew ogólnym przekonaniom grupa nie składa się tylko z samych zawodowców, profesjonalistów bijących rekordy. Oczywiście w składzie ekipy są biegacze, którzy nie potrzebują nawet 20 minut, aby pokonać 5 kilometrów, ale i tacy, którzy na tym dystansie spędzają ich prawie 30. Tym, co wyróżnia FrontRunnerów, jest wszechstronność. Wśród członków drużyny znajdziemy specjalistów od bieżni, biegaczy ulicznych, ultramaratończyków, biegaczy górskich oraz specjalistów od biegów z przeszkodami. Niektórym nie są również obce takie aktywności jak taniec, joga, trening siłowy, pływanie, rower czy sporty zespołowe.

– Dużą korzyścią wynikającą z dołączenia do naszego zespołu, jest niewątpliwie otrzymanie wsparcia profesjonalnej marki sportowej, jaką jest ASICS. Nasi zawodnicy dwa razy w roku otrzymują sprzęt sportowy, dedykowany na sezon (wiosna-lato oraz jesień-zima). Czasami nawet jesteśmy angażowani w proces rozwoju produktów, przekazując swoje opinie w różnych wewnętrznych ankietach, na temat ich funkcjonalności, czy ewentualnych pomysłów na zmiany. FrontRunnerzy mają również możliwość otrzymania pakietów na biegi, których partnerem jest ASICS i to nie tylko w Polsce, ale i zagranicą – wylicza „Szycha”. – Poza tym ważna jest również świadomość, że wszyscy należymy do globalnej rodziny FrontRunnerów, która skupia kilkaset osób na całym świecie. To źródło wielkiej motywacji oraz inspiracji – zaznacza szef polskiej drużyny.

Zgłoszenia kandydatów do drużyny zbierane są online na stronie www.asics.com/frontrunner, na której również można znaleźć więcej informacji na temat członków społeczności, a także ich blogi, czy testy sprzętu sportowego.

red

fot. ASICS