Na rynku debiutuje piąta odsłona modelu Speedcross

Salomon wprowadza na rynek piątą odsłonę modelu butów Speedcross do biegania w trudnym i wymagającym terenie. To jedne z najpopularniejszych butów trailowych, jak podaje producent do dzisiaj na całym świecie do tej pory sprzedano ponad 7 milionów par tego modelu.

Co ciekawe, w Salomonie nie od razu wierzono, że Speedcross osiągnie tak ogromną popularność.

– Myśleliśmy, że to bardzo mała nisza, i na początku faktycznie tak było – wspomina Felix Dejey, który pracował nad projektem pierwszego Speedcrossa – To była nisza i zastanawialiśmy się czy w ogóle warto kontynuować tę linię. Prognozy na początku były takie, że sprzedamy może 1000 par – powiedział.

– Biegi terenowe mocno rozwijały się w Wielkiej Brytanii – dodaje Sven Morris, projektant  Speedcross 2 – Jednak każdy bieg rozgrywany był w okropnej pogodzie i często w bardzo trudnym terenie. Potrzebowaliśmy więc lekkiego, agresywnego buta zapewniającego optymalną trakcję – opowiada.

Co nowego w piątej odsłonie modelu Speedcross?

Nowy Speedcross 5 został zaprojektowany z myślą o biegaczach, którzy poszukują obuwia z obniżonym profilem, wyróżniającego się przyczepnością, stabilnością oraz odpowiednią ochroną stopy na biegowych trasach. Przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które lubią biegać po wyznaczonych szlakach jak i poza nimi. Będzie to but odpowiedni dla biegaczy, pokonujących ciężkie trasy ze zmieniającymi się warunkami podłoża – od suchej do mokrej nawierzchni po odcinki z grząskim błotem.

W komunikacie prasowym, który dotarł do naszej redakcji Salomon podkreśla, że model wyróżnia lepsza przyczepność, zapewniająca większą dynamikę; cholewka, jeszcze bardziej precyzyjne dopasowanie do anatomii stopy, a także lepsza stabilność.

Podeszwa zastosowana w modelu Speedcross 5 ma mieć agresywniejszy charakter niż we wcześniejszych wersjach, a wypustki charakterystyczne dla tego modelu zostały rozstawione szerzej, co pozwoliło na poprawę geometrii podeszwy.

Zdaniem producenta dzięki wprowadzonym zmianom Speedcross 5 gwarantuje również lepsze wybicie oraz bezpieczniejsze hamowanie niezależnie od warunków podłoża.

W butach Speedcross startują m.in. Kilian Jornet, Paweł Dybek, Magda Łączak, Natalia Tomasiak oraz Piotr Hercog.

Speedcross 5 jest dostępny od 11 lutego w szerokiej gamie kolorystycznej w sklepach w całej Polsce.

Marka Salomon zaprasza również na bezpłatne treningi How to Trail Run? w trakcie których będzie można przetestować nowe buty. Harmonogram treningów oraz zapisy znajdują się na tej stronie. Na uczestników czekają również niespodzianki przygotowane z okazji premiery modelu Speedcross 5.

mat pras.