Nike VaporFly Elite Flyprint 3D za ponad 2,5 tysiąca złotych i tylko dla maratończyków?

Już od 4 marca japońscy biegacze będą mogli kupić buty Nike VaporFly Elite Flyprint 3D, w projektowaniu których uczestniczył m.in. Kenijczyk Eliud Kipchoge, rekordzista świata w maratonie. Przeszkodą w zakupie może być limitowana liczba par, cena wynosząca 675 dolarów, czyli ponad 2,5 tysiąca złotych (!) oraz fakt, że Nike chce sprzedawać ten model wyłącznie biegaczom, którzy po 3 marca pokonają maraton w czasie 3 godzin lub szybciej.

Zastosowana w nowych butach Nike cholewka Flyprint wykonana jest w technologii 3D. Jak zapewnia producent ten materiał oferuje lepszą oddychalność i prawie nie zatrzymuje wody.

Gdy Eliud Kipchoge po raz pierwszy zobaczył cholewkę Flyprint powiedział, że wygląda dokładnie tak, jak sobie ją wyobrażał. – Początkowo myślałem, że Ci faceci z Nike są szaleni. Zmieniłem jednak zdanie, gdy rozpocząłem testy tych butów. Bieganie w nich przypomina latanie – podkreślił biegacz, który we wrześniu ubiegłego roku ustanowił rekord świata w maratonie wynoszący 2:01:39.

Poza tym producent użył ultralekkiej i wyjątkowo sprężystej podeszwy Nike ZoomX oraz jednokierunkowej płytki z włókna węglowego.

Te wszystkie zabiegi mają sprawić, że Nike VaporFly Elite Flyprint 3D ma być o 11 gram lżejszy od Nike Vaporfly 4% Flyknit, który waży 195g. W warstwie kolorystycznej nowego modelu Nike dominują odcenie fioletu i czerni.

Liczba par, które trafią 4 marca do sklepu Nike Harajuku w Tokio będzie ograniczona. Szansę zakupu modelu w oszałamiającej cenie ¥75,000 yen (675 dolarów, czyli ponad 2,5 tysiąca złotych) otrzymają tylko wylosowani szczęśliwcy.

Nike Vaporfly Elite Flyprint 3D tylko dla maratończyków?

Co ciekawe, Nike zamierza ograniczyć sprzedaż wyłącznie do biegaczy, którzy po 3 marca będą w stanie przedstawić dowód na to, że pokonali maraton w czasie 3 godzin i szybciej. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób amerykańska marka zamierza weryfikować czasy uzyskane przez biegaczy.

Pierwszą okazją do uzyskania wyniku upoważniającego do zakupu nowych butów Nike będzie Tokyo Marathon, który odbędzie się 3 marca.

Źródło: Hypebeast.com, Nike.com