Wroniecka Dycha przyjmuje zapisy

Z początkiem lutego ruszyły zapisy do szóstej edycji Wronieckiej Dychy. Partnerem organizatorów – czyli Wronieckiego Klubu Biegacza – jest Grupa Amica. Zawody odbędą się 21 czerwca. Na dystansie 10 kilometrów ścigać się będą biegacze, a na 5,5 kilometra – miłośnicy Nordic Walking.

Jak informują organizatorzy, trasa biegu we Wronkach jest płaska, jedynie przed 9 km jest około 100 metrowy podbieg.

Rekord trasy kobiet i  mężczyzn padły w 2019 roku. Ich autorami byli Oleksii Obuchowski (32:03) oraz Violetta Maciołek (39:07).

W ostatnich latach w imprezie brało udział około 400 osób, w tym roku obowiązuje limit 500 uczestników.

Do 14 kwietnia pakiety startowe są dostępne w cenie 49 złotych, potem podrożeją i do końca maja będą kosztować 55 złotych. Ostatni próg cenowy to 59 złotych i rozpocznie się 1 czerwca.

W pakiecie znajdzie się pamiątkowy medal po ukończeniu biegu, napój izotoniczny, baton energetyczny i upominek niespodzianka ogłaszany w trakcie organizacji zawodów.

Na trasie biegacze mają spodziewać się licznych punktów nawadniających, a na mecie owoców oraz posiłku regeneracyjnego.

Można wygrać sprzęt Amica

Nagrody rzeczowe otrzymują pierwsze trzy kobiety i pierwsi trzej mężczyźni w klasyfikacji ogólnej.

W ubiegłym roku było to duże AGD za pierwsze miejsca, płyty grzewcze za drugie i małe ADG za trzecie miejsce oraz zwycięzcy w klasyfikacjach przewidzianych regulaminem. W ubiegłym roku trafił do nich głównie mały sprzęt AGD.

W tym roku również głównym partnerem jest Amica, więc ma być podobnie jak w minionych latach. Wiążące decyzje w sprawie nagród mają zapaść do końca marca.

mat pras.