ORLEN Warsaw Marathon pokazał medal. Siódemka wpisana w obrys Polski

Organizatorzy ORLEN Warsaw Marathonu, który odbędzie się 14 kwietnia zaprezentowali projekt medalu, który zawiera połączenie dwóch motywów: stolicy kraju i obrysu Polski. Bryła reprezentuje kraj i miasto, a to wszystko koronuje liczba siedem, wpisana w krążek.  Złote medale zawisną na szyjach maratończyków, srebrne zaś są przeznaczone dla uczestników biegu na 10 kilometrów.

Narodowe Święto Biegania to maraton miejski osadzony na ulicach Warszawy, dlatego po raz kolejny inspirowaliśmy się stolicą Polski. To na jej ulicach, już 14 kwietnia pojawią się biegacze, żeby razem z nami uczestniczyć w siódmej edycji imprezy – mówi Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN. – Już wkrótce zaprezentujemy grafiki, które przygotowaliśmy na koszulki biegowe na oba dystanse ORLEN Warsaw Marathon, a niebawem ogłosimy również pełne składy pakietów startowych – zapowiada.

Basic, Standard czy Premium?

Podobnie jak w poprzednich latach maratończycy mają do wyboru trzy rodzaje pakietów – Basic, Standard oraz Premium. Najtańszy jest pakiet podstawowy bez koszulki, do 13 lutego kosztuje 71 złotych. Wybór opcji standardowej, w którym będzie koszulka to koszt 103 złotych, a za najbardziej rozbudowaną wersję pakietu aktualnie zapłacić trzeba 119 złotych. Partnerem technicznym ORLEN Warsaw Marathon od pierwszej edycji  jest firma ASICS.

Coraz mniejsze zainteresowanie

ORLEN Warsaw Marathon w latach 2015-2016 był największym biegiem maratońskim w Polsce. W ciągu ostatnich trzech lat jednak impreza straciła blisko 3 tysiące finiszerów.

W 2015 roku do mety maratonu dotarło 7 361 osób, a w ubiegłym roku sklasyfikowano 4 445 uczestników. W 2018 roku był to czwarty największy, po PZU Maratonie Warszawskim, PZU Cracovia Maratonie i PKO Poznań Maratonie bieg na dystansie królewskim w Polsce. 

Również bieg na 10km przyciągał w ostatnich latach coraz mniej uczestników. W 2015 roku po raz ostatni frekwencja przekroczyła 10 tysięcy osób, w ubiegłym roku do mety dotarło 8461 biegaczy.

W tym roku organizatorzy określili limit uczestników w maratonie na 7 tysięcy osób, na “dychę” pobiec będzie mogło nawet 3 tysiące osób więcej. Kwietniowy maraton w stolicy tradycyjnie kusi szybkich biegaczy wysokimi nagrodami. Na zwycięzcę i zwyciężczynię biegu czeka nagroda w wysokości 60 tysięcy złotych.

Dla kogo tytuły mistrzowskie?

Impreza odbędzie się w randze Mistrzostw Polski mężczyzn w maratonie. Jak dotychczas swój start w imprezie zapowiedział Adam Nowicki oraz Arkadiusz Gardzielewski. Bieg posiada wyróżnienie IAAF Silver Label, przyznawane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF).

red na podstawie mat. pras.