Pobiegnij z gwiazdami lekkiej atletyki w ramach Gdynia Półmaratonu 2019

Program tegorocznego Gdynia Półmaratonu obejmuje nie tylko bieg na dystansie 21,0975 km, ale także sztafety, biegi dziecięce oraz targi Fit Living Expo. Po raz pierwszy w ramach imprez towarzyszących zorganizowany zostanie również Bieg Gwiazd LA. Udział w tym wydarzeniu zapowiedzieli najwybitniejsi polscy lekkoatleci.

Bieg Gwiazd LA odbędzie się w sobotę, 16 marca o godz. 15:00 na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Udział w biegu zapowiedzieli m.in.:

  • Anna Rogowska, tyczkarka, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzyni i wicemistrzyni świata, halowa mistrzyni Europy,
  • Grzegorz Gajdus, maratończyk, olimpijczyk z Atlanty i wielokrotny medalista MP w biegach długodystansowych,
  • Anna Jakubczak, biegaczka średniodystansowa, finalistka Igrzysk Olimpijskich w Sydney (szósta na 1500 m) i z Aten (siódme miejsce na 1500 m), a także uczestniczka IO w Pekinie,
  • Michał Bartoszak, biegacz średniodystansowy i maratończyk, olimpijczyk z Aten,
  • Małgorzata Sobańska, maratonka, olimpijka z Atlanty i z Aten, rekordzistka Polski w maratonie (2:26:08 w Chicago w 2001), zwyciężczyni maratonu w Londynie,
  • Rafał Wójcik, specjalizujący się w biegach z przeszkodami i maratonie, olimpijczyk z Sydney, uczestnik Mistrzostw Świata i Europy,
  • Aniela Nikiel-Głogosz, maratonka, olimpijka z Atlanty, multimedalistka mistrzostw Polski na dystansie od 3000 m do maratonu.

Gdynia Półmaraton

Bieg Gwiazd LA to niepowtarzalna okazja na spotkanie z wybitnymi polskimi lekkoatletami. Impreza ma także wymiar charytatywny. Organizatorzy przekazali do otwartej sprzedaży 50 pakietów startowych. Za możliwość wzięcia udziału w biegu trzeba zapłacić co najmniej 30 złotych (można więcej). Całkowity dochód ze sprzedaży pakietów zostanie przekazany Fundacji Miasta Sportu na program upowszechniania wolontariatu sportowego, w tym szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Zapisy na Bieg Gwiazd LA prowadzone są na platformie SlotMarket.pl.

Gdynia Półmaraton wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 15-17 marca 2019 r. Na listach startowych jest już ponad 6500 zawodników z ponad 30 krajów świata. Więcej informacji na stronie www.gdyniapolmaraton.pl.

W dniach 27-29 marca 2020 roku odbędą się w Gdyni Mistrzostwa Świata w półmaratonie (IAAF World Half Marathon Championships).

 

mat.pras

Fot. Nasieniewski