Przed nami 63. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski

Już w ten weekend w toruńskiej Arenie odbędą się 63. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski. Wśród blisko 400 zawodników, którzy w Grodzie Kopernika walczyć będą o medale, rekordy oraz minima na marcowe Halowe Mistrzostwa Europy w Glasgow, zobaczymy najlepszych polskich lekkoatletów, często liderów światowych tabel. Ostatnie występy na mityngach pokazały, że są w znakomitej formie, a to oznacza, że w Toruniu będziemy świadkami wielkich, sportowych emocji.

Wszystkich polskich lekkoatletów, którzy w ostatnim czasie dali kibicom wiele powodów do radości będzie można zobaczyć w Arenie Toruń. Świetną formę zaprezentuje z pewnością Ewa Swoboda – w tym sezonie wygrała już trzy biegi zaliczane do IAAF World Indoor Tour i jest liderką światowych tabel w sprincie na 60 metrów. Imponuje Iga Baumgart-Witan – mistrzyni Europy w sztafecie 4×400 metrów piastuje pozycję liderki tabel w biegu na 400 metrów legitymując się rezultatem 51.91.

Tuż za nią plasuje się największa polska bohaterka berlińskich mistrzostw, czyli Justyna Święty-Ersetic. Coraz szybsza jest także Sofia Ennaoui. 12 lutego w Ostrawie poprawiła czasem 4:05.22 rekord życiowy, który plasuje ją na trzecim miejscu w tegorocznych tabelach światowych i drugim w rankingu europejskim.

Nie mniej znakomitości wystartuje w konkurencjach męskich. W skoku o tyczce pojawi się wicelider europejskich tabel Piotr Lisek, w pchnięciu kulą będzie można zobaczyć Konrada Bukowieckiego. Kilka dni temu w toruńskiej Arenie rekordem Polski w biegu na 1500 metrów popisał się Marcin Lewandowski. W weekend wystartuje jednak na nietypowym dystansie – zawodnik bydgoskiego Zawiszy sprawdzi się w Toruniu w biegu na 3000 metrów.

Wszystkich tych zawodników będzie można zobaczyć w weekend w Arenie Toruń, gdzie powalczą o medale mistrzostw Polski. W programie imprezy pierwszy raz w historii znajdą się dwa biegi sztafetowe: 4×200 kobiet i mężczyzn oraz mieszana 4×400 metrów. Także pierwszy raz w historii medale otrzymają (w konkurencjach indywidualnych) zawodnicy z kategorii U23.

Bezpośrednie relacje z Areny Toruń przeprowadzi TVP Sport. Początek transmisji w sobotę o godzinie 18:30 i w niedzielę o 17:30.

Główne sesje 63. PZLA Halowych Mistrzostw Polski startują w sobotę o 16:30 i w niedzielę o 16:10. Bilety na zawody dostępne są w serwisie ticketmaster.pl.

Program Minutowy 63. Halowych Mistrzostw Polski
Minimum na HME w Glasgow zdobyli już:

Kobiety:
bieg na 60 metrów: Ewa Swoboda, Anna Kiełbasińska
bieg na 60 metrów przez płotki: Karolina Kołeczek, Klaudia Siciarz
bieg na 400 metrów: Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic
bieg na 800 metrów: Sofia Ennaoui
bieg na 1500 metrów: Sofia Ennaoui, Renata Pliś
pchnięcie kulą: Klaudia Kardasz, Paulina Guba (zakończyła sezon z powodu kontuzji)

Mężczyźni:
bieg na 60 metrów: Remigiusz Olszewski, Dominik Kopeć
bieg na 60 metrów przez płotki: Damian Czykier, Artur Noga, Dawid Żebrowski
bieg na 400 metrów: Karol Zalewski
bieg na 800 metrów: Marcin Lewandowski, Michał Rozmys, Michał Borkowski
bieg na 1500 metrów: Marcin Lewandowski, Michał Rozmys
pchnięcie kulą: Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk, Jakub Szyszkowski
skok o tyczce: Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski

 

na podst. mat. PZLA