PKO Poznań Virtual Run alternatywą dla półmaratonu i maratonu

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji ogłosiły inicjatywę pod nazwą PKO Poznań Virtual Run, w ramach której biegacze będą mogli pokonać na swojej ulubionej trasie jeden z czterech dystansów tj. 5km, 10km, półmaraton (21,097km) lub maraton (42,195km). Wydarzenie rozpocznie się punktualnie o północy 18 października 2020 roku i potrwa cały dzień. 

– Ideą jest, by każda osoba, chcąca zmierzyć się z wybranym dystansem czuła, że nie jest sama w swoim wyzwaniu i tworzy wielką społeczność biegową. Nie chcemy, by zawodnicy, którzy systematycznie trenują zmarnowali możliwość wykorzystania swojej formy sportowej – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Bieg ma charakter indywidualny oraz wirtualny, co oznacza, że zawodnicy nie spotykają się razem na miejscu startu, ale każdy z uczestników pokonuje wybrany dystans na wyznaczonym przez siebie terenie.

Chętni na wyzwanie biegacze zapisują się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.marathon.poznan.pl w zakładce „Virtual Run” w terminie do 16 października do godz. 20:00. W biegu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Jest przewidziany start osób z niepełnosprawnością.

Aby zostać sklasyfikowanym należy zarejestrować swój bieg przy użyciu aplikacji mobilnej PKO Poznań Virtual Run, którą można pobrać i zainstalować na swoje urządzenie mobilne. Do zapisania biegu można użyć również innych aplikacji takich jak np.  Endomondo, Strava, itp.

Ważne jest, aby zawodnik miał możliwość przesłania zdjęcia ekranu z zarejestrowanym biegiem (tzw. zrzut ekranu) prezentującego rezultat, czyli pokonany dystans oraz czas trwania aktywności.

Podstawowa opłata startowa wynosi 30 złotych i obejmuje rejestrację w aplikacji, wirtualny medal, numer startowy i dyplom do samodzielnego wydruku. Można też zakupić pakiet z koszulką i odlewanym medalem. Warto dodać, że pakiety można odebrać osobiście w siedzibie organizatora lub wybrać opcję otrzymania ich przesyłka kurierską. Pełen wykaz opłat wraz z zawartością pakietów startowych można poznać na tej stronie.

Jednocześnie warto przypomnieć, że tegoroczne edycje flagowych poznańskich wydarzeń biegowych zostały przeniesione na przyszły rok. 13. PKO Poznań Półmaraton zaplanowany jest na 18 kwietnia, a 21. PKO Poznań Maraton im. M. Frankiewicza odbędzie się  17 października 2021 roku.

Źródło: POSiR

fot. Adam Ciereszko