PZU wspiera 14. Półmaraton Warszawski

Fundacja Maraton Warszawski poinformowała dzisiaj, że kontynuuje współpracę z PZU. Spółka ponownie wesprze organizację największego wiosennego wydarzenia biegowego w kraju – PZU Półmaratonu Warszawskiego, którego 14. edycja odbędzie się już 31 marca.

PZU współpracuje z Fundacją od 2013 roku. Kontynuacja wspólnych działań pomoże wspiąć się na jeszcze wyższy poziom organizacyjny.

Cieszymy się, że PZU będzie wciąż naszym partnerem. Kilka lat temu dzięki nawiązaniu współpracy mogliśmy wykonać milowy krok w rozwoju naszych imprez i przy kolejnych edycjach stabilnie je rozwijać. Kontynuacja pracy z PZU gwarantuje nam siłę napędową do dalszego rozwoju – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji Maraton Warszawski.

Zadowolenia z efektów współpracy nie kryje także Dorota Macieja, członek zarządu PZU Życie SA – Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że nadal będziemy mogli promować ideę biegania, która przyczynia się do poprawy kondycji i zdrowia Polaków. Codzienna aktywność, ruch i zdrowe odżywianie to najlepsze sposoby na podniesienie jakości naszego życia. Widok tysięcy radosnych biegaczy i kibiców na ulicach Warszawy w trakcie PZU Półmaratonu Warszawskiego daje nam ogromną motywację do dalszego wspierania sportu – powiedziała.

Warto wspomnieć, że zbliżający się 14. PZU Półmaraton Warszawski otrzymał certyfikat Road Race Silver Label, przyznawany przez międzynarodową organizację IAAF. Wydarzeniu ponownie będzie towarzyszyć akcja #BiegamDobrze, w ramach której uczestnicy biegów Fundacji zebrali już łącznie 4 mln zł na cele dobroczynne.

W tym roku organizatorzy pragną dokonać kolejnego przełomowego kroku – zebrać na cele charytatywne milion złotych podczas jednej imprezy.

Półmaraton Warszawski

Przypominamy, że cały czas trwają zapisy na 14. PZU Półmaraton Warszawski, który wystartuje w niedzielę 31 marca. Kilkanaście tysięcy biegaczy pokona 21,0975 km, startując z ulicy Konwiktorskiej, a finiszując przy Multimedialnym Parku Fontann w podnóża Nowego Miasta.

Zapisów na półmaraton można dokonywać za pomocą strony internetowej – pzumaratonwarszawski.com. W tej chwili swój start w biegu zadeklarowało ponad 9 tysięcy osób. Warto pamiętać, że z końcem lutego wzrasta stawka opłaty startowej, a po 22 marca liczba pakietów będzie ograniczona.

 

mat.pras