Ultramaraton w programie 11. Silesia Marathon. Na chętnych czekać będzie 300 miejsc

Organizator 11. Silesia Marathonu, największego biegu maratońskiego na Śląsku poinformował dzisiaj, że w programie imprezy, która odbędzie się 6 października znajdzie się Ultramaraton na dystansie 50km. Jego trasa w dużej mierze prowadzić będzie tymi samymi ulicami co maraton, a start zawodów planowany jest na niedzielny poranek, 6 października, o godzinie 8:40. Towarzyszyć będzie mu wiwat i doping tysięcy maratończyków, którzy na ulice wyruszą 20 minut później. Zapisy na bieg w formule ultra rozpoczną się 14 lutego.

W ubiegłym roku obok biegu głównego na dystansie 42,195km odbywał się półmaraton. Okazuje się, że w 2019 roku jego miejsce zajmie Silesia Ultra Marathon. Organizatorzy planują półmaraton jako samodzielną imprezę, ale póki co nie udostępniają żadnych szczegółów na ten temat.

Szansę pokonania dystansu ultra dłuższego o prawie 8 km od klasycznego maratonu otrzyma jedynie 300 biegaczy. Tym samym organizator  nawiązuje do 300-osobowego oddziału Spartan, który zasłynął w Bitwie pod Termopilami.

– Po 10 latach od startu pierwszego Silesia Marathon przyszedł czas na coś zupełnie nowego. W 2019 roku równolegle z biegiem maratońskim rozegrany zostanie pierwszy ULTRA Silesia Marathon – bieg uliczny na dystansie 50 km. To dystans dla tych, którym maraton już nie wystarcza i chcą podjąć nowe wyzwanie nie rezygnując z niepowtarzalnego klimatu Silesia Marathon oraz wyjątkowej mety na największym stadionie lekkoatletycznym w Polsce –  Stadionie Śląskim – informuje Biuro Prasowe imprezy.

Silesia Marathon jest jedynym tego typu wydarzeniem w Europie, którego trasa biegnie ulicami aż czterech miast: Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich oraz Chorzowa. Od 2017 roku maratończycy finiszują na legendarnym Stadionie Śląskim. Organizatorzy starają się tak wytyczyć trasę biegu maratońskiego, aby zawodnicy mieszkający poza Śląskiem mieli możliwość zobaczenia jego najbardziej charakterystycznych miejsc.

Ubiegłoroczną 10. jubileuszową edycję Silesia Maratonu ukończyło 2093 zawodników, czyli o 285 więcej niż rok wcześniej.

red na podstawie mat pras.

fot. Silesia Marathon