W Bydgoszczy powitają wiosnę na biegowo. Paweł Ochal zaprasza na Festiwal Biegowy

7 kwietnia w Bydgoszczy odbędzie się I Wiosenny Festiwal Biegowy, w ramach którego odbędą się m.in. biegi na dystansie 5 i 10km oraz biegi dziecięce. Organizatorem imprezy jest Fundacja Czas Na Bydgoszcz założona m.in. przez Pawła Ochala, jednego z czołowych polskich maratończyków.

Oczko w głowie

W programie zawodów, które odbędą się na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego znajdują się m.in. biegi na dystansie 5km dla Elity oraz 10km dla amatorów. Oba zostaną przeprowadzone na trasie posiadającej atest PZLA.

W biegu na „piątkę” wezmą udział zawodnicy legitymujący się wynikiem poniżej 16 minut w przypadku mężczyzn i 18 minut dla kobiet na 5km lub z rekordami życiowymi poniżej 33 minut dla mężczyzn i 38 minut dla kobiet w biegu na 10km. Zawodnicy biegający wolniej wystartują na dystansie 10km.

Poza tym odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży w ośmiu kategoriach wiekowych na dystansach od 100m do 1,5km. Swoje zawody będą mieli również niepełnosprawni na wózkach (na dystansie 5km) oraz zawodnicy Nordic Walking.

– Ten festiwal to moje oczko w głowie – przyznaje Paweł Ochal, prezes Fundacji Czas Na Bydgoszcz. – Jestem biegaczem, który zjadł zęby na biegach ulicznych, wylał setki litrów potu, współpracował z organizatorami największych imprez w kraju. Startowałem w najróżniejszych biegach ulicznych, dlatego mogę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by nasza impreza choć może lokalna, stała na najwyższym poziomie – powiedział.

Organizator kusi nagrodami

Organizatorzy zapowiadają, że na zwycięzców wszystkich biegów czekają nagrody pieniężne i rzeczowe.  – Ponieważ organizujemy oddzielne zawody dla biegających szybciej i wolniej nagrody trafią do większej liczby osób – przekonuje Paweł Ochal.

Kwiecień to miesiąc, gdy w Polsce odbywa się wiele biegów, bydgoski festiwal biegów już na starcie będzie miał dużą konkurencję. – Wiem, że ciężko będzie przebić się przez biegi, które mają już tradycję. My jednak wierzymy, że nasz festiwal spotka się z miłym przyjęciem wśród biegaczy. Przygotowaliśmy masę biegów i atrakcji, w programie imprezy każdy znajdzie coś dla siebie. To będzie prawdziwie rodzinny piknik z bieganiem w tle – zaznacza szef Fundacji Czas na Bydgoszcz.

Na początek 500 pakietów

Organizatorzy przygotowali dla uczestników łącznie 500 pakietów startowych. Najwięcej, bo 300 osób pobiegnie na dystansie 10km, kolejne 100 osób wystartuje w biegu Elity na 5km. Reszta pakietów trafi do uczestników pozostałych biegów. Jak informuje Paweł Ochal, na liście startowej imprezy jest już około 150 osób.

Pakiet startowy na biegi na dystansie 5 i 10km do końca lutego kosztuje 50 złotych, później jego cena wzrośnie o 15 złotych. W dniu imprezy pakiet będzie kosztował 80 złotych. W ramach opłaty startowej zawodnik otrzyma m.in. numer startowy, pomiar czasu, napój na trasie oraz mecie, koszulkę techniczną, medal odlewany, posiłek po biegu i dodatkowe upominki od organizatora. Zapisy internetowe na wszystkie dystanse prowadzone są na tej stronie.

Paweł Ochal zapewnia, że środki zebrane poprzez organizację imprez Fundacja Czas Na Bydgoszcz przeznaczy na naukę pływania dla podopiecznych z Domu Dziecka. Podopieczni fundacji będą mogli dzięki temu korzystać z trenerów motoryki oraz będą mieli opiekę fizjoterapeutyczną ze wszelkimi dostępnymi zabiegami.

red

fot. facebook.com/OlgaPawelOchal/