W najbliższy weekend Runmageddon otworzy kolejny sezon biegów

W weekend 16-17 lutego na terenie Garnizonu Modlin odbędzie się Zimowy Runmageddon. W programie biegi w formule Rekrut i Hardcore dla dorosłych oraz Kids dla dzieci. Dla zawodników Elite udział w imprezie będzie okazją do wywalczenia przepustek na Mistrzostwa Europy OCR, które pod koniec czerwca odbędą się w Gdyni. 

Uczestnicy biegu w formule Rekrut, który będzie odbywał się na dystansie 6 kilometrów stawią czoła 30 przeszkodom, a startujący w Intro pokonają 3 kilometrowy odcinek  z 15 utrudnieniami. W sobotę pokonywać będą trasy poprowadzone na terenie wojennych fortyfikacji. Poznają urok tego miejsca na całej jego długości od Wieży Czerwonej po Wieżę Białą. Przemierzać będą odcinki na powierzchni ziemi, jak i pod nią, przedzierając się przez nieuczęszczane dotąd podziemia.

Zawodnicy, którzy w niedzielę wystartują w 21-kilometrowej formule Hardcore będą mieli okazję przebiec też po malowniczej skarpie, wznoszącej się nad ujściem Narwi do Wisły. Podczas wydarzenia startujący pokonywać będą nie tylko biegowe dystanse, ale również przeszkody. Co tym razem postawi na ich drodze organizator?

W zależności od wybranej formuły startujący pokonają od 15 do 70 przeszkód. Muszą przygotować się na wyzwanie sprawnościowe, siłowe oraz te wymagające kreatywności  – wyjaśnia Jacek Parol, dyrektor imprezy. – Na ich drodze stanie Multirig, Kołkosznikov, Atak Szczytowy czyli konstrukcje sprawdzające siłę rąk. Staną twarzą w twarz z Mostkiem Tybetańskim, Pętlą z obciążeniem i Zasiekami testując swoją kondycja, zwinność i umiejętność czołgania się. Na końcu trasy, czekać na nich będzie niespodzianka – przeszkoda wodna pt.: Lodowa No Frost by Haier, której pokonanie równa się z zanurzeniem w zimnej wodzie. – dodaje.

W Zimowym Runmageddonie będą mogli sprawdzić się dorośli oraz młodzież po 16 roku życia, za osobista zgodą rodzica. Dla nich dostępne formuły to: Intro 3 kilometry, 15 przeszkód; Rekrut 6 kilometrów, 30 przeszkód. W niedziele osoby pełnoletnie będą mogły wystartować w formule  Hardcore na 21 kilometrów z 70 przeszkodami.

Najmłodsi w wieku 4-11 lat będą mogli pokonać dystans Runmageddonu Kids czyli jeden kilometr z 10 przeszkodami. Dodatkowo, fani ekstremalnych biegów, którzy chcą dopingować startujących będą mogli podziwiać ich zmagania ze specjalnie przygotowanego Miasteczka Kibica.

red na podstawie mat pras.