12. PKO Poznań Półmaraton pokazał medal. Ponad 10 tysięcy zapisanych

Do startu 12. PKO Poznań Półmaratonu pozostały jeszcze tylko dwa tygodnie. Na liście startowej zapisanych jest już ponad 10 tysięcy biegaczy, którzy 14 kwietnia podejmą wyzwanie i w niedzielne przedpołudnie pokonają ponad 21 kilometrów ulicami Poznania. Do tej pory uczestnicy imprezy poznali już charakterystyczny, kolorowy motyw graficzny tegorocznej edycji. Jest on zawarty na prezentowanej wcześniej bawełnianej torbie, koszulce technicznej marki 4F, a także kominie symbolizującym 100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego. Ostatnim zaprezentowanym elementem wydarzenia jest medal, który dla wielu biegaczy ma szczególną wartość.

Tegoroczny krążek na kolorowej szarfie symbolicznie upamiętnia 100-lecie założenia PKO Banku Polskiego, a także celebruje 100 – lecie Uniwersytetu Poznańskiego. Wykonany jest ze stopu metali, na którym umiejscowione zostały charakterystyczne wzory, spójne z szatą graficzną Poznańskiego Półmaratonu. Każdy zawodnik chcący podkreślić swój wynik i obecność, będzie mógł bezpośrednio po ukończonym biegu wygrawerować na medalu swoje imię, nazwisko i czas jaki osiągnął.

Tak więc w komplecie poznaliśmy już cały pakiet startowy. W torbie na ramię z napisem „Mój ślad pozostał w Poznaniu”, każdy zawodnik znajdzie m.in. koszulkę techniczną 4F, wielofunkcyjny komin od od Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, słodycze od Terravity oraz bezalkoholowe piwo Fortuna.

Wydawanie pakietów startowych odbywać się będzie w Biurze Zawodów na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w piątek 12.04 oraz w sobotę 13.04. w godzinach 10:00 – 20:00.

Do 31 marca opłata za pakiet startowy wynosi 110 złotych. Od pierwszego kwietnia kwota za zgłoszenie wzrośnie do 130 złotych. Na 12. PKO Poznań Półmaraton zarejestrować można się nawet w przeddzień zawodów, pod warunkiem, że nie zostanie osiągnięty maksymalny limit zawodników, który w tym roku wynosi 12 tysięcy biegaczy.

Do 3 kwietnia natomiast, każdy zarejestrowany uczestnik w razie kontuzji lub z innych przyczyn może przepisać swój numer startowy na innego zawodnika.

Więcej informacji na stronie www.halfmarathon.poznan.pl

mat.pras

Fot. Poznań Półmaraton