Bieg OSHEE powróci na salony Warszawy

Tradycyjnie w ramach ORLEN Warsaw Marathon odbędzie się bieg towarzyszący OSHEE na dystansie 10 km. Dzisiaj organizatorzy przedstawili jego trasę. W porównaniu z ubiegłym rokiem ma większą wartość turystyczną, bo biegacze tym razem przemierzać będą ulice w Śródmieściu, a nie na Gocławiu. 

Uczestnicy biegu OSHEE 10 km wyruszą na trasę 14 kwietnia o godzinie 9:00, razem z maratończykami. Linia startu znajdować będzie się na ulicy Wybrzeże Szczecińskie, w sąsiedztwie PGE Narodowego.

Większa część trasy biegu prowadzić będzie po lewym brzegu miasta. Uczestnicy pokonają najpierw Most Świętokrzyski, żeby znaleźć się na podbiegu na ulicy Tamka, którą dotrą na Krakowskie Przedmieście.

– To jedno z najbardziej malowniczych miejsc, w jakim można zaplanować bieg! Zabytkowe budynki Uniwersytetu Warszawskiego, Pomnik Kopernika czy Zamek Królewski, to tylko kilka z wartych uwagi obiektów – zachwalają trasę organizatorzy.

Link do mapy w wysokiej rozdzielczości

Dalej trasa biec będzie ulicą Miodową i Bonifraterską, aż do wysokości Muranowa, gdzie znajdzie się punkt nawadniania. Skorzystają z niego biegacze na 10 km, a później maratończycy, dla których będzie to już 36 kilometr.

Na ulicy Sanguszki znajdzie się zbieg, który wyprowadzi zawodników prosto na Wisłostradę. Na ostatnich kilometrach biegacze ponownie pokonają Most Świętokrzyski i dotrą z powrotem na błonia PGE Narodowego, gdzie każdy na mecie otrzyma pamiątkowy medal.

 W przeciwieństwie do maratonu, bieg OSHEE 10 km potrwa maksymalnie półtorej godziny – zapewnia Jarosław Żórawski, twórca tegorocznych tras ORLEN Warsaw Marathon. – Wisłostrada będzie cały czas przejezdna. Dodatkową atrakcją będzie 7 i 8 kilometr, które biegną równolegle do trasy królewskiego dystansu. W tym roku liczymy na dobre wyniki i nowe rekordy, zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn – dodaje.

Organizatorzy ORLEN Warsaw Marathon nie publikują list startowych, dlatego trudno powiedzieć, czy uda im się zatrzymać frekwencyjny trend spadkowy imprezy. Jeszcze w 2015 roku do mety biegu OSHEE 10km regularnie docierało ponad 10 tysięcy biegaczy. W ciągu minionych 3 lat ubyło prawie 2 tysiące biegaczy, ubiegłoroczną edycję ukończyło 8461 osób.

red na podstawie mat. pras.

fot. Marcin Kin