Bieg SGH po raz szósty w szczytnym celu. Studenci pobiegną, aby Teoś mógł chodzić

28 kwietnia odbędzie się szósta edycja najpopularniejszego biegu studenckiego w stolicy – Biegu SGH. Jak co roku cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na leczenie niepełnosprawnego dziecka. Tym razem studenci pomogą 3-letniemu Teosiowi, który od urodzenia zmaga się m.in. z dysplazją kostną.

Organizatorzy imprezy, Samorząd Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, przygotowali w tym roku 2 trasy dla dorosłych: na dystansie 5 oraz 10 km, a także trasę dla dzieci o długości 1,1 km.

Limit uczestników łącznie na oba biegi wynosi 2 tysiące biegaczy. W biegu dziecięcym udział będzie mogło wziąć 300 najmłodszych biegaczy. Ceny pakietów startowych wynoszą od 45 zł do 55 zł, wpisowe na bieg dla dzieci kosztuje 20 zł. Zapisy na wszystkie zawody prowadzone są na tej stronie.

Pobiegnij ulicami Mokotowa

Start biegu odbędzie się tradycyjnie z ulicy Batorego (przy klubie Stodoła). Płaska i szybka trasa umożliwia osiąganie wartościowych wyników. Składa się z dwóch pętli i posiada atest PZLA. Jej przebieg został wyznaczony ulicami Mokotowa. Co ważne, biegacze nie będą kluczyć mniejszymi uliczkami, tylko będą rywalizować na głównych mokotowskich arteriach m.in. ulicy Puławskiej i Al. Niepodległości.

Rekord trasy na dystansie 5km padł w 2017 roku i wynosi 14:35. Autorem tego osiągnięcia był Łukasz Oskierko. W tym samym roku ustanowiony został również rekord na trasie 10 kilometrowej. Po samotnym biegu z czasem 31:44 wygrał wówczas Michał Bernardelli, adiunkt w Zakładzie Metod Probabilistycznych Instytut Ekonometri SGH.

Meta znajdować będzie się w Ogrodach Rektorskich Szkoły Głównej Handlowej, gdzie mieścić się będzie również Wioska Biegowa, w której nie zabraknie wielu atrakcji dla całych rodzin. Przed biegiem będzie można się rozgrzać, a po biegu odpocząć, zjeść czy skorzystać z bezpłatnych masaży.

Pobiegnij i pomóż Teosiowi

To, co wyróżnia Bieg SGH to jego charytatywny charakter. Jak co roku cały dochód z wydarzenia przekazany zostanie na leczenie niepełnosprawnego dziecka.

Tym razem będzie to 3-letni Teoś, który od urodzenia choruje na wiotkość mięśni, dysplazję kostną, a także karłowatość. Chłopiec nie może rozwijać się fizycznie tak, jak jego rówieśnicy. Dopiero po odbyciu kilku skomplikowanych operacji rozpoczął swoją naukę chodzenia. W tym roku odbędzie się jeszcze jedna operacja, która da szansę Teodorkowi na lepsze życie.

Inicjatywę samorządu SGH wspierają m.in. znani biegacze uliczni – Łukasz Oskierko, Julita Kotecka-Nerek, Mateusz Jasiński, Wojciech Kopeć czy Marcin Suski oraz polscy lekkoatleci, których znamy z reprezentacji Polski, tacy jak np. Joanna Jóźwik czy Angelika Cichocka.

Bieg otrzymał również Patronaty Honorowe PZLA, PKOL, Burmistrza Dzielnicy Mokotów, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Rektora SGH, a także Burmistrza Gminy Wiązowna, której mieszkańcem jest mały Teoś. Imprezę medialnym patronatem objęła także nasza redakcja.

mat pras.