Biegacze mają wielkie serca. 750 tysięcy złotych na koncie akcji #BiegamDobrze

Akcja #BiegamDobrze to największa inicjatywa charytatywna w polskim środowisku biegowym, dzięki której udało się zebrać miliony złotych na pomoc potrzebującym. W tym roku przy okazji zbiórki prowadzonej w ramach zapisów do 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego padł nowy rekord, a blasku akcji dodają m.in. znani ambasadorzy.

Na starcie niedzielnego półmaratonu w stolicy ojawi się ponad 13 tysięcy biegaczy, spośród których znaczna część zdecydowała się na udział w tej biegowej akcji charytatywnej. Już na tydzień przed biegiem udało się zebrać rekordową kwotę ponad 750 tysięcy złotych.

Dzięki temu łącznie, od początku działania, #BiegamDobrze zebrało dla zaprzyjaźnionych fundacji ponad 4 miliony złotych. Dzięki tym pieniądzom poprawia się los potrzebujących dzieci, dorosłych, a także zwierząt.

Uczestnicy biegu zapisując się do udziału w akcji charytatywnej wybierają jedną z dziesięciu fundacji, które chcą wesprzeć swoim występem. Następnie promują swoją zbiórkę, usiłując zebrać jak najwyższą kwotę. Tegoroczni rekordziści samodzielnie zebrali ponad 20 tysięcy złotych na fundacje Spartanie Dzieciom oraz Rak’n’Roll. Wesprzeć można również: PAH, Dajemy Dzieciom Siłę, Synapsis, Amnesty International, WWF Polska, Unicef, NON IRON, czy Fundację Wcześniak.

1000 pomarańczowych numerów startowych

Tegoroczna edycja PZU Półmaratonu jest przełomowa. Po raz pierwszy na starcie pojawi się ponad tysiąc osób z pomarańczowymi numerami na piersi – symbolem udziału w akcji #BiegamDobrze. Organizatorzy zadbali o to, żeby bohaterowie dobroczynności mieli zapewnione optymalne warunki do biegu. Specjalnie dla nich zostanie przygotowana specjalna strefa masażu, dzięki której będą mogli szybciej zregenerować zmęczone czynieniem dobra mięśnie. Ponadto, w Biurze Zawodów pojawi się dedykowane stoisko do odbioru pakietów #BiegamDobrze, a fundacje dla których zbierane są środki szykują wyjątkowe punkty kibicowania.

Robimy wszystko co w naszej mocy, aby odpowiednio uhonorować i wesprzeć uczestników akcji Biegam Dobrze. Jesteśmy dumni, że mobilizując środowisko biegowe jesteśmy w stanie tak wiele osiągnąć. Biegacze udowadniają, że mają nie tylko zdrowe, ale również wielkie serca! – cieszy się dyrektor biegu Marek Tronina.

BiegamDobrze

Ambasadorzy wspierają akcję

Wiele znanych i lubianych osób zaangażowało się w pomoc poprzez akcję #BiegamDobrze. Fundację Synapsis będzie reprezentował dziennikarz Filip Chajzer. Ambasadorem PAH z kolei został popularny prezenter telewizyjny Maciej Kurzajewski.

Mam na koncie 30 maratonów przebiegniętych na wszystkich kontynentach. A od teraz moje bieganie będzie jeszcze lepsze, bo #biegamdobrze z Polską Akcją Humanitarną! Zapraszam do przyłączenia się do mojej drużyny i wspierania naszych zbiórek. Razem możemy więcej! – podkreśla Kurzajewski.

Kolejnym ambasadorem zaangażowanym w projekt jest Marcin Konieczny znany jako MKON. Znany triathlonista i Mistrz Świata Ironman Hawaii w kategorii wiekowej 45-49 reprezentować będzie organizację Non Iron.

Prowadzę działalność charytatywną od 18 lat. Wtedy to zaproponowano mnie i mojej żonie założenie organizacji, której celem będzie rozdawanie stypendium dzieciakom zdolnym, ale niemajętnym. Stąd naturalne dla mnie jest łączenie hobby z szukaniem sposobów na zbieranie środków. Akcja Biegam Dobrze jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych akcji łączenia dobroczynności i sportu, więc jak można do niej nie dołączyć? – tłumaczy Marcin Konieczny.

Połączyć tysiąc historii w jedno wielkie dobro

Każda ze zbiórek, każdy z tysiąca oznaczonych pomarańczowym numerem biegaczy, ma swoją historię. Swoje uzasadnienie wyboru wspieranej fundacji. Swoje przeżycia, przez które – albo raczej dzięki którym – decyduje się działać charytatywnie. Misją przedstawicieli Fundacji Maraton Warszawski jest połączyć ten tysiąc indywidualnych opowieści w jedną wielką masę dobra. I tę misję z każdą kolejną imprezą coraz lepiej udaje się realizować.

Marzyliśmy i wciąż marzymy o jednorazowym zebraniu miliona złotych. To niezwykle wysoko zawieszona poprzeczka, ale jestem przekonany, że ją przeskoczymy. Jeśli nie teraz, to przy kolejnym biegu. Najważniejsze w tym wszystkim nie są jednak pieniądze i licytowanie się na wysokość zbiórki, tylko uśmiechy podopiecznych fundacji. A tych jest całe morze – zaznacza Marek Tronina.

BiegamDobrze

Na stronie www.pzumaratonwarszawski.com wciąż można zapisać się i zapewnić sobie udział w biegu. Zapisy będą trwać aż do soboty 30. marca. Biuro Zawodów funkcjonuje 29 i 30 marca na terenie COS Torwar, gdzie odbędą się również Targi Sport&Fitness Wiosna 2019.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników identyczną trasę jak w zeszłym roku, gdyż spotkała się ona z ogromnym entuzjazmem. Start ponownie zostanie umiejscowiony przy ul. Konwiktorskiej, a meta przy Multimedialnym Parku Fontann. Na trasie znajdą się liczne punkty kibicowania, gdzie mieszkańcy Warszawy będą mogli dopingować uczestników biegu w rytmie żywiołowej muzyki.

Wszelkie informacje na temat zmian w organizacji ruchu drogowego na czas 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego można znaleźć w informatorze drogowym (www.pzupolmaratonwarszawski.pl).

mat.pras