Biegacze z całego świata zaprojektowali buty adidas Ultraboost 19

Nad projektem nowych butów adidas Ultraboost 19 pracowali nie tylko projektanci i inżynierowie, ale również społeczność tysięcy biegaczy. – Te buty akcentują to, co w lini  Ultraboost najważniejsze, a jednocześnie zapewniają największy dotychczas zwrot energii – komentują przedstawiciele marki adidas.

Jak podaje adidas jeszcze nigdy w historii tej marki żaden model nie przechodził tak gruntownych testów. Analizie poddano m.in. ich dopasowanie, zużycie i wydajność, aż do osiągnięcia pożądanego wyniku. Przetestowano nową sylwetkę buta w rzeczywistych warunkach, wykorzystując szereg różnych technik analizy jakościowej i ilościowej. W efekcie nowy model adidas został zrekonstruowany i przebudowany z 17 elementów na zintegrowane 4 komponenty, które mają za zadanie zwiększać jego wydajność.

– Testując na nowe procesy produkcyjne, takie jak drukowanie 3D czy łączenie różnych przędz, stworzyliśmy całkowicie bezszwową, superwydajną i wentylującą cholewkę. Ta rewolucyjna technologia została dopracowana tak, aby zapewnić elastyczność i wsparcie w kluczowych strefach stopy – mówi Phillip Schapitz, Director Communications w adidas Running.

Jakie technologie zawiera nowy Ultraboost?

Ultraboost 19 wyróżnia m.in. rozwiązanie Tuned Torsion Spring, czyli lekka konstrukcja współpracująca z podeszwą BOOST, która ma zapewniać większą szybkość reakcji przy każdym kontakcie stopy z podłożem oraz płynny ruch od pięty do palców. W środkowej części podeszwy znalazło się 20 procent więcej materiału amortyzującego Boost, co ma gwarantować większy niż kiedykolwiek wcześniej zwrot energii.

Nowy model butów adidas posiada w pełni bezszwową cholewkę Primeknit 360, wykonaną z dzianiny 3D ze zintegrowaną technologią splotu, która, jak zapewnia producent, reaguje na naturalny ruch stopy, dając wrażenie „drugiej skóry”, zapewniającej wydajność i poczucie komfortu. Zmiany dotknęły również obszar zapiętka, tutaj zlokalizowany jest Heel Frame, czyli zapiętek 3D, który zapewnia wsparcie, stabilizację i możliwość adaptacji pięty biegacza. Ponadto adidas Ultraboost 19 zawiera także nową podszewkę Stretchweb.

Zoptymalizowana podeszwa zewnętrzna CONTINENTAL została opracowana w oparciu o opinie biegaczy testujących poprzednie wersje. Jej zwiększony obszar kontaktu z podłożem, zapewnia lepszą przyczepność w każdych warunkach.

Nowy model butów adidas można zakupić m.in. na stronie internetowej adidas.pl. Kosztują 749 złotych.

mat. pras.