Blood Brothers Run, czyli Krewniacy na start

Już 6 kwietnia w Konstancinie-Jeziornie, a konkretnie w Parku Zdrojowym odbędzie się Blood Brothers Run, czyli Bieg Krewniaków. Tego dnia odbędą się trzy biegi: na dystansie 2.5, 5 i 10 kilometrów, w przedziale czasowym: 10:00-11:30. 

Jak zapewniają organizatorzy, Blood Brothers Run to nie jest zwyczajny bieg.

– Ta impreza ma uświadomić biegaczom, jak ważne jest oddawanie krwi, a krwiodawcom – że aktywność fizyczna jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu – podkreślają. – Będzie to też dobra okazja, aby aktywnie spędzić czas z rodziną. Dystans 2,5 km będzie mieć swobodny charakter (marsz), przez co wystartować mogą w nim na przykład rodzice z dziećmi. Gorąco zapraszamy również osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach aktywnych – dodają.

Aby nadać wydarzeniu wyjątkową rangę do współpracy zaproszeni zostały polskie gwiazdy, w tym: Małgorzata Lewińska, Marek Siudym, Michał Milowicz, Aleksandra Linda, Karolina Szymczak, Tomasz Włosok. Organizatorzy chcą, aby 6 kwietnia Konstancin-Jeziorna stał się polską stolicą krwiodawstwa.

W pakietach startowych uczestnicy znajdą m.in. czerwone koszulki z zaznaczoną grupą krwi danego uczestnika oraz produkt „Moja Krew z Chlorofilem”.

Cena pakietu startowego przy rejestracji online wynosi 90 złotych, w przypadku zapisów w Biurze Zawodów wpisowe jest droższe o 10 złotych.

mat pras.