Dobra Piątka, Bieg w Klapkach i jedzenie bananów na czas

Już 27 kwietnia w gminie Dobra w województwie zachodniopomorskim odbędzie się impreza biegowa „Dobra Piątka”. Punktem głównym wydarzenia będzie bieg na dystansie 5 km, a organizatorzy ze Stowarzyszenie BiegamBoLubię Police przygotowali takie imprezy towarzyszące jak biegi dla dzieci, bieg w klapkach, marsz Nordic Walking oraz… konkurs w jedzeniu bananów na czas. W imprezie weźmie udział ponad 500 uczestników.

Owocowy zawrót głowy czeka uczestników Dobrej Piątki, imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie BiegamBoLubię Police. Każdy z uczestników biegu głównego na dystansie 5 kilometrów otrzyma pamiątkowy medal owocowy, a symbolem tegorocznej imprezy będą… banany.

Trasa biegu prowadzić będzie owocowymi ulicami, od startu przy Orliku na ulicy Poziomkowej, do mety zlokalizowanej na ulicy Jagodowej. Na mecie na biegaczy czekać będzie zdrowe jedzenie w postaci kubeczka wypełnionego bananami, jabłkami, brzoskwiniami i jagodami.

Dobra Piątka

Dobra Piątka to jednak nie tylko bieg główny na 5 km, ale także szereg innych ciekawych atrakcji. Organizatorzy zaplanowali biegi dziecięce, w których udział wezmą przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3.

Na miłośników kijków czekać będzie Marsz Nordic Walking na dystansie 5 kilometrów, a fani krótszej, ale intensywniejszej aktywności będą mogli wziąć udział w Biegu w Klapkach na dystansie 100 metrów. W czasie trwania imprezy odbędzie się również konkurs w jedzeniu bananów na czas.

To, co wyróżnia Stowarzyszenie BiegamBoLubię Police wśród innych organizatorów to zaangażowanie, determinacja oraz innowacyjne pomysły, które kierują nas do budowania wspaniałych wydarzeń w tym szczególności biegowych. Tym razem zapraszamy do Dobrej, gdzie wspólnie z władzami gminy przygotowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek dla biegaczy, ich rodzin oraz kibiców. Tegoroczny sezon biegowy rozpoczniemy owocowo i mam nadzieję, że wejściówki rozejdą się szybko i miejsc jak zwykle zabraknie – mówi Zbigniew Pokrzywiński ze Stowarzyszenia BiegamBoLubię Police.

Więcej informacji na stronie www.biegambolubiepolice.pl lub na profilu imprezy na Facebooku.

red