Enea IRONMAN 70.3 Gdynia z prestiżową Nagrodą Biznesu Sportowego DEMES za rok 2018

Zawody Enea IRONMAN 70.3 Gdynia zostały docenione przez kapitułę konkursową Nagród Biznesu Sportowego DEMES za rok 2018 i zwyciężyły w kategorii Wydarzenie Sportowe. Wyróżnienie zostało przyznane podczas uroczystej XV Gali Sportu i Biznesu, która odbyła się 13 marca 2019 roku w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie.

Nagrody Biznesu Sportowego promują osoby i instytucje, które poprzez swoją działalność  mają bezpośredni wkład w rozwój polskiego sportu, a także relacji między sportem i biznesem. Statuetki DEMES w kategorii Wydarzenie Sportowe mają na celu wyróżnić imprezy, które dzięki konsekwencji organizatorów, współpracy sponsorów i przychylności kibiców stały się ważnymi punktami na sportowej mapie Polski i Europy. Ocena kandydatów opiera się o takie elementy jak:

  • ranga sportowa imprezy
  • medialność imprezy sportowej
  • promocja i marketing
  • współpraca ze sponsorami
  • organizacja
  • cykliczność imprezy

Wśród finalistów tegorocznego konkursu, poza Enea IRONMAN 70.3 Gdynia znalazły się także Tauron Speedway Euro Championship oraz Volvo Gdynia Sailing Days.

Ta statuetka symbolizuje 10 lat niezwykle dynamicznego rozwoju polskiego triathlonu amatorskiego. Enea IRONMAN 70.3 Gdynia to impreza, która niezmiennie wyznacza standardy na tym rynku – nie tylko pod względem organizacyjnym, ale także biznesowym, związanym ze współpracą z miastem-gospodarzem, sponsorami, partnerami i mediami – mówi Piotr Jakóbik, dyrektor marketingu agencji Sport Evolution, która organizuje wydarzenie.

Nie byłoby jednak tej nagrody, gdyby nie ciężka praca i zaangażowanie tysięcy osóbod prezydenta miasta Gdyni, przez naszych partnerów i cały zespół organizacyjny, po każdego jednego wolontariusza, który przez te lata poświęcił swój wolny czas i energię, aby podawać zawodnikom kubeczki z wodą, pomóc przy zabezpieczeniu trasy czy spakować pakiety startowe. To dobry moment, aby wszystkim tym osobom powiedzieć głośno „Dziękujemy!” – dodaje Piotr Jakubik.

 

IRONMAN 70.3 Gdynia

Podczas XV Gali Sportu i Biznesu, rozdano Statuetki DEMES w 14 różnych kategoriach. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in.: Kamil Stoch, Polski Komitet Paraolimpijski, LOTTO Ekstraklasa i telewizja Polsat Sport. Pełną listę laureatów można znaleźć TUTAJ.

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia to jedna z największych imprez triathlonowych w Europie, od kilku lat przyciągająca nie tylko 4000 amatorów triathlonu, ale też znane osobistości ze świata polskiego show businessu oraz najlepszych triathlonistów na świecie. Wystarczy wspomnieć, że na trasie w Gdyni rywalizowały już tak legendarne nazwiska, jak Daniela Ryf, Mirinda Carfrae, Timothy O’Donnell, Andreas Raelert czy Nils Frommhold. Pływanie w Zatoce Gdańskiej, malownicza i wymagająca trasa kolarska po Kaszubach, a także niezwykle głośny doping kibiców na poprowadzonej w centrum miasta trasie biegowej to kluczowe wyróżniki imprezy. Jeśli dodamy do tego spektakularną metę, zlokalizowaną na gdyńskiej plaży, tuż obok Skweru Kościuszki, nie sposób dziwić się, że gdyńska „połówka” przyciąga zawodników z ponad 50 krajów świata! Więcej informacji: www.ironmangdynia.pl

 

mat.pras

Fot. Adam Starszynski / PressFocus