Garmin z kolekcją MARQ na trzydziestolecie istnienia marki. Zegarek dla biegaczy za prawie 6,5 tysiąca złotych

Garmin poinformował o wprowadzeniu do oferty kolekcji zegarków specjalistycznych z serii MARQ. W jej skład wchodzi pięć różnych modeli przeznaczonych dla fanów lotnictwa, żeglarstwa, wędrówek i biegania. W ten sposób marka świętuje trzydziestolecie istnienia na rynku.

Zegarki napakowane technologiami

Jak czytamy w komunikacie prasowym, który dotarł do naszerej redakcji zegarki z serii MARQ zostały wykonane z wyselekcjonowanych materiałów z dużą dbałością o detale. Zaprojektowano je mając na uwadze najwyższą jakość i niezawodność, nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Zegarki zbudowane są z tytanu, który jest materiałem wyjątkowo lekkim i bardzo wytrzymałym. Zaokrąglone szafirowe szkło charakteryzuje się wysoką odpornością na zadrapania. W połączeniu z tytanową kopertą tworzy podstawę każdego zegarka serii MARQ. Dopełnieniem całości jest klasy pasek lub bransoleta QuickFit – tak, aby użytkownik zawsze mógł dopasować styl zegarka do okazji.

Urządzenia wyposażono w czytelny w silnym świetle słonecznym wyświetlacz, wysokiej klasy moduł GPS oraz zaawansowane czujniki takie jak nadgarstkowy pulsometr i pulsoksymetr. Dzięki tym funkcjom można śledzić parametry organizmu podczas takich aktywności jak: bieganie, jazda na rowerze, pływanie czy jazda na nartach.

Zegarki tej serii posiadają także najbardziej zaawansowane funkcje smartwatcha – wbudowaną pamięć na muzykę, obsługę płatności zbliżeniowych Garmin Pay, możliwość wyświetlania powiadomień ze smartfona czy zaawansowane funkcje śledzenia codziennych aktywności.

Dla tych, którzy wybiorą się w miejsca oddalone od cywilizacji, baterię zaprojektowano tak, aby wytrzymała nawet 12 dni w trybie smartwatcha, 28 godzin w trybie GPS lub 48 godzin w trybie UltraTrac.

– Przez 30 lat tworzyliśmy produkty, które inspirowały i pomagały realizować pasje naszych klientów. Teraz, postanowiliśmy zmienić definicję tego, czym jest zegarek specjalistyczny. Seria MARQ, to jedyne w swoim rodzaju urządzenia, wykonane z najwyższą precyzję, które będą inspiracją do podejmowania nowych wyzwań – powiedział Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

MARQ Athlete dla biegaczy

By uczcić dziedzictwo marki, związane z produkcją urządzeń dla lotnictwa, branży motoryzacyjnej, żeglugi, outdooru i sportu, powstało pięć zegarków: MARQ Aviator, MARQ Driver, MARQ Captain, MARQ Expedition oraz MARQ Athlete. Nas najbardziej interesuje oczywiście ten ostatni model przeznaczony dla biegaczy.

Wzornictwo stawiające na pierwszym miejscu sportowe osiągi to znak szczególny tej wersji zegarka MARQ. Szarożółte motywy oraz karbonowe elementy sprawiają, że osoby skupione na dyscyplinach wytrzymałościowych z pewnością zwrócą na niego uwagę.

Jego ramka zawiera to co najważniejsze – dostępne na pierwszy rzut oka dane o maksymalnym pułapie tlenowym czy czasie odpoczynku. Dodatkowo MARQ Athlete potrafi śledzić zaawansowane dane dynamiki biegu, prowadzić statystyki treningowe, mierzyć postępy oraz wskazywać detale pozwalające dopracować formę w najdrobniejszych szczegółach. Czujniki mierzące dane biometryczne dają użytkownikowi dodatkowe informacje o aktualnej formie.

Zegarek MARQ Athlete ma być dostępny jeszcze w I kwartale 2019 roku w wybranych salonach partnerskich oraz na stronie Garmin.  Urządzenie będzie kosztować 1,5 tysiąca euro, a więc około 6450 złotych.

Źródło: Garmin Polska