Półmaraton Utkany już w niedzielę. W programie biegi dla każdego

Półmaraton Utkany już w najbliższą niedzielę, 18 czerwca. Będzie to pierwsza tak duża impreza biegowa, która odbędzie się wokół Zalewu Żyrardowskiego. Na uczestników czeka sporo atrakcji. Wśród nich m.in. biegi dzieci, bieg na 100-lecie sportu w Żyrardowie, nordic walking oraz Żyrardowska 5-tka. Zapisy możliwe są do jutra (14 online, lub w niedzielę na miejscu w biurze zawodów.

Impreza Półmaraton Utkany to wydarzenie  pod patronatem prezydent miasta Żyrardowa Lucjana Krzysztof Chrzanowskiego, które ma zachęcić każdego do aktywnego spędzania czasu. Od najmłodszego do najstarszego, od początkującego do zagorzałego zwolennika biegów, od zainteresowanego nową formą ruchu do profesjonalisty nastawionego na wynik. Co ważne, nie trzeba od razu startować w półmaratonie.

Rozpoczynający swoją przygodę z bieganiem mają do wyboru jeszcze dwa dystanse: 5 km i 2,5 km, odpowiednio pod nazwą Żyrardowska 5-tka oraz  bieg na 100-lecie sportu w Żyrardowie.

Na wszystkie biegi można zapisać się do jutra (14 czerwca) na stronie zapisy.inessport.pl lub w dniu imprezy w biurze zawodów.

Szybka piątka dla każdego

Według organizatorów to będzie jeden z najszybszych biegów na 5 kilometrów w Polsce. Do pokonania będą dwie równe pętle.  Start i meta rozpocznie się nad zalewem, po czym zawodnicy wbiegną na nowo wybudowaną ścieżkę pieszo-rowerowa. Warto zacząć równym tempem, by potem utrzymać rytm biegu.

– Dla amatora dobry czas uzyskany na 5 km może wynieść poniżej 30 minut i to będzie naprawdę dobry wynik. Trzymamy kciuki za liczne życiówki naszych uczestników oraz wyniki mocno poniżej 20 minut – mówi Michał Ciecharowski, prezes Lokalnej Salezjańskiej Organizacji Sportowej „SL Salos”.

Każdy biegający ma swój cel i motywację. Najważniejsze jest dotrzeć do mety w zaplanowanym czasie i zdobyć jedyne w swoim rodzaju trofeum jako uwieńczenie przygotowań, pacy lub postawienie nowego celu. Pamiątkowy medal otrzymują na mecie wszyscy uczestnicy biegu – niezależnie od wybranego dystansu czy uzyskanego wyniku. Wszyscy zawodnicy po ukończeniu biegu będą mogli na pamiątkę zrobić zdjęcie na foto-ściance przygotowaną przez organizatorów.

Czas na relaks

Poza tym każdy uczestnik po przebiegnięciu mety będzie mógł skorzystać również z uroków zalewu, schłodzić zmęczone nogi, poleżeć na piasku, skorzystać z pryszniców i atrakcji dla całej rodziny. Uczestnicy żyrardowskiej imprezy poczują się jak na wakacjach. Plaża, woda i malownicze tereny na pewno przyciągną wielu amatorów biegów.

Źródło: Lokalna Salezjańska Organizacja Sportowa „SL Salos”