Kacper Kąkol będzie odpytywał zagraniczne gwiazdy OCR

– Jesteśmy gospodarzami Mistrzostw Europy OCR, będziemy kibicować. A czy znamy najlepszych zawodników, którzy przyjadą w czerwcu do Gdyni? – pyta Kacper Kąkol, który od jutra na swoim fanpage Biegowy_świr rozpoczyna cykl rozmów z zagranicznymi biegaczami Elite. 

– Pomysł na wywiady z najlepszymi zawodnikami Elite w Europie pojawił się podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Londynie. Już wtedy wiadomo było, że kolejne Mistrzostwach Europy odbędą się w Polsce, a konkretniej w w moim rodzinnym mieście Gdyni  – mówi Kacper Kąkol. – Do podjęcia tematu zainspirował mnie Wojtek Wojtyszyn na mistrzostwach Starego Kontynentu w Danii. Był prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat zagranicznej czołówki. Pomyślałem że to trochę wstyd, że nic nie wiem o rywalach. Może za wyjątkiem Jonathana Albona, ale jego przecież znają prawie wszyscy – dodał.

Każdy z zawodników, których wybrał Kąkol otrzymał zestaw 12 pytań m.in. o to jak trenują, jak się odżywiają, kto wspiera ich w drodze do sportowego sukcesu. – Od razu zastrzegam, że moje wywiady nie będzą w pełni profesjonalne z kilku powodów. Po pierwsze nie mam zaplecza dziennikarskiego, po drugie mój angielski jest jaki jest, ale już teraz wiem, że u części zawodników również kuleje. Jednak dwóch sportowców zawsze się dogada – tłumaczy śmiejąc się.

Kacper Kąkol to piętnasty zawodnik Mistrzostw Świata OCR, które odbyły się w październiku ubiegłego roku pod Londynem.

red