Już można zapisywać się na Silesia Półmaraton 2020

Ruszyły zapisy na 15. Silesia Półmaraton, który wystartuje 4 października 2020 roku. To największy bieg na dystansie 21,097km na Śląsku. Organizatorzy określili limit uczestników na 6 tysięcy osób.

Podobnie jak w ubiegłej edycji Silesia Półmaraton będzie towarzyszył 12. edycji Silesia Marathon i 2. odsłonie ULTRA Silesia Marathon.

– Nie warto zwlekać z decyzją o udziale, bo tylko do końca lutego obowiązywać będzie najniższa opłata startowa w wysokości 65 zł – informują organizatorzy.

Pierwsza edycja zawodów wystartowała w 2005 roku, a bieg prowadził wtedy alejkami katowickiej Doliny Trzech Stawów. W zawodach wzięło wówczas udział ponad 400 zawodników.

Rok później na starcie Półmaratonu 4energy oraz biegu towarzyszącego na dystansie 7 km stanęło ponad 800 uczestników.

Dwa kolejne biegi były wyjątkowe – po raz pierwszy w Polsce bieg uliczny miał swój finisz w hali sportowej – katowickim Spodku. Zawody otwierali znani olimpijczycy: Irena Szewińska, Szymon Ziółkowski i Jacek Wszoła. Obecna nazwa – Silesia Półmaraton przyjęta została w 2011 roku.

Od 2017 roku półmaratończycy finiszują na bieżni Stadionu Śląskiego, największej areny lekkoatletycznej w Polsce. Podobnie jak w ubiegłych latach bieg rozgrywany będzie na atestowanej trasie, która prowadzi przez trzy śląskie miasta – Katowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów.

Zapisy drogą elektroniczną prowadzone będą do 20 września na tej stronie.

Silesia Półmaraton wchodzi w skład Triady Biegowej Powstań Śląskich. Na ten rok przypada drugi etap rywalizacji w ramach TBPŚ.

– Jeśli nie wzięliście udziału w jednym z biegów poprzedniej edycji Silesia Marathon, nic straconego. Nadal możecie podjąć wyzwanie i zostać zdobywcami Triady Biegowej Powstań Śląskich – dodają organizatorzy.

red