Majówka z Runmageddonem po raz pierwszy w Ełku

Nie Myślenice, jak w ubiegłych latach ale położony na Mazurach Ełk będzie gospodarzem majówki z Runmageddonem. W programie trzydniowej imprezy znajdą się biegi w formułach Intro, Rekrut, Classic i Hardcore oraz zawody dla dzieci i młodzieży.  

Świeże powietrze, piękne jezioro, a do tego mnóstwo sportowego szaleństwa i ekstremalnych wyzwań dla całej rodziny, tak zdaniem Biura Prasowego Runmageddonu ma wyglądać trzydniowa impreza w Ełku.

Osoby dorosłe oraz które skończyły 16 lat będą mieli do wyboru aż dwie formuły zróżnicowane poziomem trudności: Intro – 3 kilometrowy odcinek z 15 przeszkodami i Rekrut 6 kilometrowy z 30 utrudnieniami.

Osoby doświadczone w bieganiu i pokonywaniu przeszkód, które skończyły 18 lat będą mogły zmierzyć się z 12 kilometrową formułą Classic najeżoną 50 przeszkodami oraz Hardcorem – najdłuższym dystansem festiwalu czyli 21 kilometrami z 70 przeszkodami.

Festiwal Runmageddonu

Jak zapowiada organizator, Festiwal Runmageddonu ma być nie tylko ciekawym wyzwaniem dla uczestników, ale także dobrą rozrywką dla kibiców. Specjalnie dla nich na miejskiej plaży w Ełku stanie Miasteczko Kibica, w którym ma nie zabraknąć atrakcji dla dzieci oraz dorosłych.

Plaża miejska w Ełku to wspaniałe miejsce dla naszego trzydniowego festiwalu. Będzie można tutaj przeżyć naszą ekstremalną przygodę, poczuć energetyczny klimat Runmageddonu oraz podziwiać dzielnych uczestników Runmageddonu. Będzie to energetyczne i pozytywne wydarzenie, dlatego każdą osobę, która nie ma jeszcze sprecyzowanych planów na majówkę zachęcam do wspólnego spędzenia czasu na Runmageddonie w Ełku. – mówi dyrektor wydarzenia Alicja Janczak.

Najmłodsi w wieku 4-11 lat staną przed zadaniem pokonania jednokilometrowego Runmageddonu Kids z 10 utrudnieniami. Nastolatkowie 12-15 lat będą mogli sprawdzić się na dwukilometrowej trasie JUNIOR z 15 przeszkodami.

mat pras.