Marszobieg ORLEN Warsaw Marathon pomoże niewidomym dzieciom z Lasek

W sobotę, 13 kwietnia w przeddzień ORLEN Warsaw Marathonu i Biegu OSHEE 10 km odbędzie się Charytatywny Marszobieg na dystansie 1,5km. Na jego uczestników czeka 6 tysięcy pakietów startowych. Minimalna opłata startowa wynosi 7 złotych i zostanie przekazana na potrzeby Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach koło Warszawy. – Każdy może wpłacić tyle, ile chce – dlatego warto być hojnym! – zachęcają organizatorzy, którzy zapewniają, że podwoją kwotę zebraną podczas akcji.  

W marszobiegu będzie mógł wziąć udział każdy, bez względu na poziom zaawansowania czy wiek – nie będzie prowadzona klasyfikacja i pomiar czasu. Głównym celem jest pozyskanie środków na zakup nowego sprzętu komputerowego do audiodeskrypcji, który jest niezbędny do nauki i rehabilitacji osób niewidzących.

Nasi uczniowie stawiają sobie ambitne cele i nie pozwalają, aby przeciwności losu stanęły im na drodze – zapewnia Elżbieta Szczepkowska, szefowa Ośrodka. – Fundacja ORLEN Dar Serca wspiera nasz ośrodek od lat i jesteśmy wdzięczni, że cel tegorocznego Charytatywnego Biegu pomoże nam lepiej wyposażyć to miejsce – podkreśla.

ORLEN Warsaw Marathon to wydarzenie otwarte dla wszystkich – mówi Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN. – Poza udziałem w niedzielnych biegach zachęcam również do tego, by z całą rodziną wystartować w Charytatywnym Marszobiegu i nie tylko świetnie spędzić czas w sobotę, ale również pomóc tym, którzy naszej pomocy potrzebują – dodaje.

Aby wziąć udział w marszobiegu wystarczy zarejestrować się na stronie orlenmarathon.pl i przy potwierdzeniu wybrać kwotę, jaką zasilimy akcję. Minimum to 7 zł, ale każdy może wpłacić tyle, ile chce.

W tej inicjatywie nie ma pomiaru czasu ani elementu rywalizacji – głównym celem jest pomoc i aspekt charytatywny. Warto zamienić popołudniowy spacer w coś dobrego i pomóc innym. Może być to również świetna rozgrzewka przed właściwym biegiem, który odbędzie się w niedzielę – podkreśla Biuro Prasowe ORLEN Warsaw Marathon.

Zapisy na Charytatywny Marszobieg będą prowadzone do 9 kwietnia.

red na podstawie mat. pras.