Poznańscy licealiści zapraszają na Bieg Motyli. Dla Hospicjum Palium

Już 13 kwietnia nad jeziorem Malta w Poznaniu odbędzie się druga edycja Biegu Motyli, charytatywnej inicjatywy licealistów z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Głównym celem biegu na dystansie 5,6 km jest pomoc potrzebującym z Hospicjum Palium poprzez zaangażowanie całej społeczności miasta Poznania i okolic. Opłaty startowe, wpłacane przez uczestników biegu w całości są przeznaczone na pomoc dla podopiecznych hospicjum.

Pomysł na ubiegłoroczną, inauguracyjną edycję Biegu Motyli wyszedł od uczniów IX Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Zorganizowali oni imprezę w ramach olimpiady ogólnopolskiej “Zwolnieni z Teorii”, a jej głównym celem była pomoc potrzebującym z Hospicjum Palium. W tym roku organizacją kolejnej edycji zajęli się uczniowie z VIII LO, a cel wydarzenia pozostał ten sam, zebranie funduszy na pomoc osobom chorym i cierpiącym. Poznańscy licealiści chcą także przekonać ludzi, że pomaganie jest bardzo proste, dające radość i może przybierać bardzo różne formy. Także w formę imprezy biegowej.

Tegoroczny Bieg Motyli odbędzie się 13 kwietnia, a jego trasa prowadzić będzie dookoła poznańskiego jeziora „Malta”. Uczestnicy do pokonania mają dystans 5,6 km w założonym limicie czasowym 90 minut, co oznacza, że udział w imprezie mogą wziąć wszyscy chętni, bez względu na wiek, formę i stopień zaawansowania. Dystans można przebiec lub swobodnie przejść. Organizatorzy zapraszają więc zarówno dorosłych, jak i dzieci. Pomóc może każdy.

Bieg Motyli

Aby wziąć udział w tegorocznym Biegu Motyli wystarczy wykupić pakiet startowy-cegiełkę, którego cena minimalna wynosi 30 zł. Wszystkie wpłaty uczestników, także te w wyższej kwocie, w całości przekazane będą Hospicjum Palium. W skład pakietu startowego wchodzą:

  • Koszulka okolicznościowa
  • Medal
  • Certyfikat uczestnictwa
  • Woda
  • Słodki upominek

Organizatorzy Biegu Motyli przygotowali także atrakcje towarzyszące, takie jak koncerty muzyczne czy warsztaty dla dzieci. Limit uczestników ustalono na 500 osób. Rejestracja odbywa się za pomocą formularza na stronie www.biegmotyli.pl a więcej informacji znaleźć można także na fanpage’u wydarzenia na portalu Facebook.

 

red.