Runmageddon Wrocław powraca na Tor Wyścigów Konnych Partynice. Nowe trasy z końskimi przeszkodami

Jak poinformowało Biuro Prasowe Runnmageddonu zaplanowana na weekend 13-14 kwietnia impreza we Wrocławiu po raz kolejny odbędzie się na Torze Wyścigów Konnych Partynice. Serce tegorocznego biegu ma być jednak zlokalizowane w innej niż dotychczas części partynickiego toru. Dowiedzieliśmy się, że na listach startowych wrocławskiej edycji aktualnie znajduje się już prawie 4 tysiące osób. 

Nowe trasy i dodatkowe przeszkody

Tor Wyścigów Konnych na wrocławskich Partynicach to lokalizacja dobrze znana uczestnikom z poprzednich edycji tego ekstremalnego biegu z przeszkodami w stolicy Dolnego Śląska.

Jak zapewnia Biuro Prasowe imprezy, w tym roku organizator zaskoczy startujących nowymi trasami. Linia startu, mety, strefa Kids oraz Miasteczko Kibica usytuowane będą w sąsiadujących obok siebie budynkach ujeżdżalni oraz w ich pobliżu. Biegacze mają pokonywać nie tylko przeszkody organizatora, ale także te używane do ujeżdżania koni. 

Nowością podczas wrocławskiego Runmageddonu będzie nowa wersja przeszkody Oponeo. Konstrukcja z tysiąca opon zostanie wzbogacona o tyrolkę, czyli  sześciometrowy zjazd na linie.

Pierwszy wiosenny Runmageddon ma być wyjątkowym wydarzeniem, gdyż właśnie w sercu Dolnego Śląska, organizator cyklu ekstremalnych biegów obchodzić będzie swoje piąte urodziny. Pierwsza edycja Runmageddonu odbyła się 13 kwietnia 2014 roku na Torze Sużewiec w Warszawie.

– Z przyjemnością wracamy na lubiany przez startujących Wrocławski Tor Wyścigów Konnych. Każde dotychczasowe wydarzenie na Partynicach było niezwykłym przeżyciem dla tysięcy startujących. W tym roku chcemy zaskoczyć uczestników nową trasą, która będzie przebiegać po jeszcze niepoznanych przez nich terenach toru. Będą nowe wrażenia i nowe wyzwania – mówi dyrektor wydarzenia Wojciech Dezydery Dardas. 

Jak dowiedzieliśmy się w Biurze Prasowym Runmageddonu na listach startowych wrocławskiej imprezy obecnie znajduje się prawie 4 tysiące zapisanych.

Intro, Classic, Junior a może Kids?

Uczestnicy imprezy zaplanowanej na weekend 13-14 kwietnia mają do dyspozycji kilka formuł biegu zróżnicowanych ze względu na długość dystansu oraz liczbę przeszkód. Osoby pełnoletnie oraz te po 16 roku życia za osobistą zgodą rodzica będą mogły spróbować swoich sił w 3-kilometrowej formule Intro z 15 przeszkodami oraz w 6-kilometrowej z 30 utrudnieniami.

Najtrudniejszą formuła wrocławskiego wydarzenia będzie Classic, czyli dystans 12  kilometrów najeżony 50 przeszkodami.  Poza tym biegacze będą mogli zmierzyć się z biegiem w wersji Rekrut, gdzie na 6 kilometrowej trasie znajdzie się około 30 przeszkód.

Dzieci oraz młodzież będę mieli okazję pokonać im dedykowane trasy. Najmłodsi adepci biegów przeszkodowych w wieku 4-11 lat staną przed wyzwaniem pokonania jednokilometrowego dystansu Kids z 10 przeszkodami. Młodzież w wieku 12-15 lat będzie mogła sprawdzić siebie na dystansie 2 kilometrów z 15 przeszkodami w specjalnie dla nich dedykowanej formule Runmageddon Junior.

Ceny pakietów startowych wynoszą od 39 złotych za Runmageddon Kids po 249 złotych za formułę Classic.

red na podstawie mat pras.