„Biegowe Podcasty” o dwoje takich, co zdobyło medal Six Star Finisher

Bohaterką trzydziestego trzeciego odcinka „Biegowych Podcastów” jest Aleksandra Mądzik, blogerka prowadząca fanpage „Pora na Majora”. W 2015 roku na mecie Maratonu Nowojorskiego otrzymała wyjątkowy Six Star Finisher Medal za ukończenie sześciu prestiżowych maratonów wchodzących w skład cyklu Abbott World Marathon Majors (Tokio, Boston, Londyn, Berlin, Chicago, Nowy Jork). Do naszego studia przyszła powspominać to osiągnięcie wspólnie z Marcinem Dulnikiem, który w minioną niedzielę odebrał swój krążek na mecie Maratonu Nowojorskiego.

Słuchaj podcastu

Ola Mądzik wszystkie biegi z cyklu World Marathon Majors pokonała w dwa lata. Zaczęła na wiosnę 2014 roku od Tokyo Marathon, a ostatni ukończyła w listopadzie rok później w nowojorskim Central Parku.

Zdecydowanie dłużej, bo aż 9 lat biegi z cyklu Abbott World Marathon Majors kolekcjonował Marcin Dulnik, jeden z prowadzących podcastu biegowe.pl. Podobnie jak Ola swój Six Star Finisher Medal odebrał w Nowym Jorku. Stało się to w ubiegłą niedzielę po ukończeniu ostatniego maratonu wchodzącego w skład cyklu.

Do studia „Biegowych Podcastów” oboje przynieśli swoje medale i masę wspomnień z tras największych maratonów na świecie. Opowiedzieli m.in. o tym jak rozpoczęła się ich przygoda z cyklem World Marathon Majors, przedstawili również własne, rankingi biegów zaliczanych do tego cyklu.

Spora część rozmowy dotyczyła Maratonu Nowojorskiego, który na koncie mają wszyscy obecni w studiu. Ten legendarny bieg Damian Bąbol pokonał w 2017 roku. Gospodarz podcastu na początku audycji dał próbkę swoich umiejętności wokalnych intonując „Szczęśliwego Nowego Jorku” zespołu IRA.

„Biegowych Podcastów” możecie słuchać m.in. w serwisach SpotifyDeezerApple PodcastsGoogle Podcasts. Podcast nagrywamy w Studio PLAC przy ulicy Ordynackiej 9/23 w Warszawie.

red