Ruszyły zapisy do AmberExpo Półmaraton Gdańsk. Już ponad tysiąc zapisanych

Zapisy do tegorocznej edycji AmberExpo Półmaraton Gdańsk wystartowały w poniedziałek w samo południe, a jak podaje organizator na liście startowej jest już ponad tysiąc zapisanych biegaczy, Kolejnych kilkaset osób zapisało się także na biegi towarzyszące gdańskiej połówce czyli Nocną Dychę i Bieg na Piątkę. Impreza odbędzie się w terminie 16-17 listopada.

Od poniedziałku można się już zapisywać do szóstej edycji AmberExpo Półmaraton Gdańsk. Pierwsze dni zapisów pokazały, że impreza cieszy się coraz większą popularnością. Z ustalonego przez organizatorów limitu 5 tysięcy miejsc już blisko 1 100 pakietów startowych znalazło swoich nabywców.

– Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że po raz kolejny morze biegaczy będzie można podziwiać na ulicach Gdańska. Zawodnicy ponownie wystartują w biegach na trzech popularnych dystansach: koronnego półmaratonu oraz krótszych 5 i 10 km. Mnogość dystansów i dodatkowych klasyfikacji sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie, a na zawodach dobrze będą się bawiły całe rodziny. Ogromnie cieszy nas również fakt, że AmberExpo Półmaraton Gdańsk to dla wielu biegaczy bardzo ważna data w kalendarzu startowym. – powiedział Rafał Zakrzewski, dyrektor AmberExpo Półmaraton Gdańsk.

Dla dużych i małych

W ramach imprezy ponownie rozegrane zostaną cieszące się dużą popularnością wśród biegaczy dodatkowe klasyfikacje. Podczas Biegu na Piątkę będzie można powalczyć zarówno indywidualnie jak i drużynowo. To interesująca opcja np. dla firm, które będą miały możliwość walki o miano najlepszego teamu na tym dystansie. Aby zostać sklasyfikowanym w ramach „Firmowej Piątki” drużyna musi składać się z przynajmniej pięciu zawodników, którzy podadzą taką samą nazwę w polu „klub”.

Podczas biegu na dystansie 5 km, ale także i półmaratonu, prowadzona będzie także oddzielna klasyfikacja dla matek i ojców biegnących z wózkiem dziecięcym.

Półmaraton Gdańsk

Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie również imprezy towarzyszącej Amber Kids, czyli zawodów biegowych dla najmłodszych. Dzieci podobnie jak dorośli, także będą mogły wystartować na trzech dystansach: 200 m, 500 m i 1000 m. Natomiast w hali AmberExpo gdzie kibice będą mieli możliwość śledzenia rywalizacji zawodników na telebimie, w tym roku powstanie jeszcze bardziej rozbudowana strefa KIDS z licznymi atrakcjami.

Płasko i szybko

AmberExpo Półmaraton Gdańsk skierowany jest głównie do wszystkich amatorów biegania nastawionych na dobrą zabawę, lubiących rywalizację z innymi zawodnikami, ale także dla tych, którzy chcą powalczyć o nowy rekord życiowy. Trasy wszystkich biegów odbywających się w ramach gdańskiej połówki są więc płaskie, szybkie i atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz pozostają bez zmian względem ubiegłego roku, co będzie doskonałą okazją do sprawdzenia się ponownie na tej samej trasie i porównania wyników.

Aby wziąć udział w zawodach na wybranym dystansie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie imprezy: www.polmaratongdansk.pl. Organizatorzy przygotowali specjalny rabat dla tych biegaczy, którzy postanowili wystartować na więcej niż jednym dystansie. Takie osoby przy zapisach na dwa dystanse zapłacą po 5 zł mniej na każdy dystans (razem 10 zł taniej).

red

Fot. Maratomania / Labosport