7 tysięcy biegaczy na liście startowej Biegu Konstytucji 3 Maja

Powoli dobiega końca internetowa rejestracja na 29. Bieg Konstytucji 3 Maja. Na nieco  ponad tydzień przed biegiem dostępnych jest już tylko tysiąc z 8 tysięcy pakietów startowych przygotowanych przez organizatorów.

– Od wielu lat Triada Biegowa „Zabiegaj o pamięć” zajmuje kluczowe miejsce w kalendarzu wydarzeń sportowych odbywających się w naszym mieście. Ten cykl biegów to nie tylko sportowa rywalizacja, rekordy czy sprawdzian sprawności fizycznej. To przede wszystkim lekcja historii i okazja do uczczenia w wyjątkowy sposób tak ważnych wydarzeń w historii naszego kraju i Warszawy – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy. – Cykl trzech patriotycznych biegów już za kilka dni rozpocznie 29. Bieg Konstytucji 3 Maja. W tym roku na uczestników całej triady czeka wyjątkowy medal, który powstanie po złączeniu medali ze wszystkich trzech biegów, tworząc niepowtarzalny kształt granic Polski i Warszawy – jej biegowej stolicy – dodaje.

Zostało już tylko tysiąc pakietów startowych!

Dzisiaj na listach startowych znajduje się już ponad 7 tysięcy zawodników. Limit biegaczy wynosi 8 tysięcy. By znaleźć się na liście startowej wystarczy założyć konto i wypełnić elektroniczny formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.aktywnawarszawa.pl lub zapisać się osobiście w biurze zawodów, zlokalizowanym w Pałacu Kultury i Nauki (sala im. S. Kisielewskiego).

W tym roku, aby zapisać się online na bieg należy od razu opłacić pakiet startowy opcją przelewu bezpośredniego. Pakiet można było odebrać na dwa sposoby. Po raz pierwszy przy zapisach do Biegu Konstytucji 3 Maja była możliwość zamówienia pakietu kurierem. Teraz został tylko odbiór osobisty do 2 maja w biurze zawodów.

Organizatorzy zazaczają, że w dniu biegu, tj. w piątek, 3 maja, biuro zawodów i punkt wydawania pakietów startowych zostaną przeniesione pod trybunę główna stadionu miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (ul. Łazienkowska 3) i będą do dyspozycji tylko dla osób spoza Warszawy. Zapisy i odbiór pakietów będą możliwe w godzinach 8:00-9:00.

W pakiecie startowym uczestnicy znajdą numer startowy i koszulkę techniczną.

Trasa biegu

Biegacze pobiegną trasą, która wiedzie przez miejsca związane z osobą i dziełem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – inspiratora prac nad Ustawą Rządową z 1791 r., Biegowi głównemu towarzyszyć będą zawodnicy nordic walking oraz dzieci w 700-metrowym „8. Biegu z maskotką”.

Bieg Konstytucji 3 Maja

Zawodnicy wystartują w piątek, 3 maja, o godz. 11.00 z al. Hopfera (park Agrykola). Trasa biegu prowadzić będzie ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Matejki, Wiejską, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego, aż do mety na ulicy Rozbrat. Trasa jest atestowana przez PZLA. Limit czasu dla biegu głównego wynosi 60 minut.

Po przekroczeniu linii mety każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, a także napój i posiłek regeneracyjny.

W tym sezonie na uczestników Biegu Konstytucji 3 Maja czeka dodatkowa, ale nie jedyna motywacja, aby wziąć udział w całej Warszawskiej Triadzie Biegowej. Każdy zawodnik, który ukończy cały tegoroczny cykl biegowy otrzyma medal, który po ostatnim z biegów (Biegu Niepodległości) złożony w całość stworzy kształt granic Polski i Warszawy.

Specjalne medale to nie jedyna niespodzianka. Przygotowana będzie również klasyfikacja generalna całej Warszawskiej Triady Biegowej (z podziałem na dystanse).

Atrakcje dla młodych zawodników

Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych biegaczy. Po raz ósmy wystartuje „Bieg z maskotką”. W odpowiedzi na duże zainteresowanie na dzieci czeka aż 1000 pakietów startowych. Rywalizacja odbędzie się na dystansie 700 metrów. Warunkiem uczestnictwa w biegu jest start ze swoją ulubioną maskotką. Dzieci rozpoczną zmagania o godz. 10.30, bezpośrednio przed biegiem głównym. Młodzi zawodnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie wiekowe: roczniki 2007 – 2010, 2011 i młodsi.

Po raz pierwszy po przekroczeniu linii mety najmłodsi zawodnicy otrzymają specjalnie przygotowane dla nich medale oraz maskotkę żyrafę.

 mat pras.