ASICS zaprasza na ORLEN Warsaw Marathon

ASICS po raz siódmy jest głównym partnerem ORLEN Warsaw Marathon, który odbędzie się w najbliższą niedzielę. W myśl swojej 70-letniej filozofii, japońska firma pragnie poruszyć całą Polskę, udowadniając, że w zdrowym ciele mieszka zdrowy duch. Od czwartku do niedzieli ekipa ASICS będzie starać się dostarczyć biegaczom niezapomnianych wrażeń.

Strefa ASICS podczas EXPO na błoniach PGE Narodowego zamieni się w centrum edukacyjno-testowe, którego odwiedzający mogą liczyć na kompleksowe wsparcie merytoryczne oraz technologiczne przed niedzielnymi zawodami.

Spotkania z ekspertami i badania FOOT ID

Od piątku do niedzieli w strefie obecny będzie jeden z największych autorytetów biegowych w Polsce, a także wieloletni ambasador ASICS – Jerzy Skarżyński. Znakomity niegdyś maratończyk z rekordem życiowym 2:11:42 podzieli się z biegaczami swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem.

Przez czas trwania EXPO w strefie ASICS obecni będą również eksperci firmy – Dariusz Boroń oraz Paweł Machowski, którzy udzielą uczestnikom imprezy pełnego wsparcia w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu. Do dyspozycji biegaczy dostępne będą dwie bieżnie mechaniczne, przeznaczone do testowania najnowszych modeli butów, a także specjalistyczne badania biomechaniki stóp – FOOT ID oraz MOTION ID.

Pierwsze badanie to dokładny, statyczny skan stopy, na podstawie którego powstaje jej wirtualny, trójwymiarowy model, zawierający dokładne pomiary wszystkich jej parametrów. Drugie ma natomiast charakter dynamiczny i wykorzystuje supernowoczesne czujniki pomiarowe, montowane na nogach oraz plecach badanego.

Specjalna maratońska kolekcja

Wzorem najważniejszych imprez biegowych na świecie, których partnerem jest ASICS, koszulki techniczne dostępne w pakietach startowych wykonane zostały z recyklingowanego poliestru. Z okazji imprezy przygotowano również dedykowaną kolekcję tekstyliów, w skład której wchodzą damskie oraz męskie koszulki biegowe, a także bluzy i koszulki bawełniane.

Wzór zaprojektowany na potrzeby tej kolekcji, przedstawiający panoramę Warszawy, jest analogiczny do wzorów obecnych w kolekcjach dedykowanych największym maratonom współorganizowanym przez ASICS w takich miastach jak Paryż, Tokio, Sztokholm czy Barcelona.

Wzór ten jest również spójny ze wzorem obecnym na koszulce technicznej biegu. W tygodniu poprzedzającym zawody kolekcja dostępna będzie w Sklepie Biegacza Powiśle, a od czwartku do niedzieli w strefie ASICS na błoniach Stadionu Narodowego.

Gość specjalny – MetaRide

Wizyta w strefie ASICS będzie również doskonałą okazją aby poznać MetaRide – najnowocześniejszy but biegowy dostępny w ofercie firmy. But ten poprzez swoją unikalną konstrukcję, zupełnie zmienia definicję efektywności biegu na długim dystansie, dostarczając biegaczom zupełnie nowych wrażeń, a także najwyższy poziom komfortu, umożliwiając „zwycięstwo w długim biegu”.

Oprócz testów i możliwości zakupu MetaRide, na odwiedzających strefę ASICS czeka również konkurs, polegający na przejściu gry zręcznościowej, którego zwycięzca – osoba z najwyższym wynikiem, otrzyma parę butów.

Na odwiedzających strefę ASICS czekać będzie jeszcze więcej niespodzianek – darmowa fotobudka, a także możliwość zrobienia spersonalizowanego nadruku na koszulkę.

Druga atrakcja wiąże się z aktywacją przewidzianą podczas biegu maratońskiego – na 38. kilometrze trasy stanie Strefa Mantr. Mantra to sentencja, którą każdy biegacz powtarza w myślach, aby zmobilizować się do walki w najtrudniejszych momentach.

ASICS zapowiada, że wykorzysta zgłoszone przez biegaczy mantry do tego, aby na decydującym odcinku maratonu wesprzeć ich mentalnie oraz werbalnie, aby pomóc im pokonać to wyzwanie. Podczas EXPO biegacze będą mieli natomiast możliwość zrobienia nadruku na koszulkę ze swoją osobistą mantrą.

Strefa ASICS otwarta będzie na błoniach PGE Narodowego w godzinach:

Czwartek (11 kwietnia): 14-20

Piątek (12 kwietnia): 10-20

Sobota (13 kwietnia): 9-20

Niedziela (14 kwietnia): 8-16

Źródło: ASICS