Odleć w biegu na skrzydełkach IFROGZ Sound Hub Tone

Czym charakteryzują się dobre słuchawki do biegania? Jakość dźwięku jest ważna, ale jeszcze bardziej istotny jest ich ergonomiczny kształt. Trudno sobie wyobrazić bardziej irytującą rzecz podczas biegu niż słuchawki, które co chwilę wypadają z ucha. Poza tym nie bez znaczenia jest to, czy sprzęt obsługuje bezprzewodową transmisję danych czy będziemy biegli splątani kablami. Do naszej redakcji dotarł egzemplarz bezprzewodowych słuchawek Sound Hub Tone marki IFROGZ dla osób uprawiających sport. Ich znakami rozpoznawczymi są dodatkowe „skrzydełka” mocujące je w uchu oraz centrum sterowania w podręcznym kontroler, który można łatwo przyczepić do odzieży. 

Pierwsze wrażenie po otwarciu eleganckiego pudełka jest bardzo dobre. Słuchawki dostarczone są w zestawie z trzema dodatkowymi nakładami, które umożliwiają dostosowanie końcówek do kształtu naszego ucha. Najważniejszą innowacją z punktu widzenia biegacza są dodatkowe mocowania w postaci gumowych „skrzydełek”, które sprawiają, że słuchawka w uchu trzyma się pewnie i stabilnie.

Jak zacząć korzystać ze słuchawek?

Korzystanie ze sprzętu jest dziecinnie proste. Do słuchawek dołączony jest pilot, który zawiera trzy przyciski. Największy z nich służy do włączania i wyłączania urządzenia, a dwa kolejne umożliwiają zwiększanie i zmniejszanie głośności oraz przełączanie utworów. Aby móc korzystać ze słuchawek najpierw trzeba je sparować ze swoim urządzeniem – może to być smartfon, a także coraz częściej zegarek do biegania. W naszym przypadku łączyliśmy słuchawki IFROGZ ze smartwatchem Amazfit Stratos 2.

W zegarku włączyliśmy funkcję Bluetooth i uruchamiając słuchawki przytrzymaliśmy nieco dłużej przycisk. Urządzenie przeszło w tryb wykrywania i zaczęło być widoczne jako dostępne dla naszego zegarka. Później wystarczyło tylko wybrać na smartwatchu polecenie „połącz” i już można było cieszyć się dźwiękiem.

Pełna kontrola nad muzyką i połączeniami

Jeśli chodzi o jakość dźwięku to 12mm sterowniki naprawdę dają radę. Wszystkie tony słychać wyraźnie, regualcja głośności funkcjonuje bezbłędnie. Co ważne, to akcesorium z powodzeniem mogą działać jako zestaw słuchawkowy – tzn. parując z je ze smartfonem możemy mieć pełną kontrolę nad połączeniami telefonicznymi. Możemy przyjmować i odrzucać rozmowy i oczywiście prowadzić z wykorzystaniem tych słuchawek konwersacje.

Producent deklaruje, że bateria dołączona do urządzenia zapewnia nawet do 8 godzin funkcjonowania bez konieczności dodatkowego ładowania. Istotnie jedno uzupełnienie baterii w naszym egzemplarzu wystarczało na wykonanie kilku kilkudziesięciominutowych treningów.

Sprzęt jest odporny na pot i wilgoć, zgodnie z normą IPX7, dlatego można z powodzeniem biegać w nich np. podczas deszczu.

Produkt dostępny jest w kolorach: czarno-szarym, koralowo-szarym, biało-szarym oraz granatowo-czerwonym. Słuchawki można zakupić w sklepie internetowym na tej stronie za cenę 27,99 euro z darmową wysyłką do Polski.

red