Urodzinowa rywalizacja i ekstremalna zabawa czyli Runmageddon Wrocław

Kilka tysięcy fanów ekstremalnego biegania przez przeszkody wystartowało w dwudniowym Runmageddonie Wrocław. Trasy tej edycji charakteryzowały się zróżnicowaniem przeszkód i ciekawym biegowym terenem. Podczas weekendowego wydarzenia reaktywowany został Runmageddon Games, a organizator tego największego w Polsce cyklu biegów przeszkodowych obchodził 5 urodziny.

Rekruci na start!

W sobotę, 13 kwietnia niespełna 3 700 uczestników stanęło na starcie formuły Rekrut i zdecydowało się pokonać 6 kilometrową trasę z trzydziestoma przeszkodami. Startujący rozpoczynali swoją przygodę z ujeżdżalni i tam ją kończyli, ale zanim dobiegli do mety czekała ich ekstremalna przygoda.

Wspinali się na wysokie ścianki, drewniane domki, ślizgali się na „Zjeżdżalni”, wskakiwali do Indiany XXL, czołgali pod zasiekami. Pokonanie każdej z tych przeszkód było niezwykłym wyzwaniem. Jednak zawodnicy, mimo niskiej jak na kwiecień temperatury triumfowali mokrzy i podekscytowani swoim sportowym osiągnięciem.

To było naprawdę coś. Nie przypuszczałam, że to zrobię, ale udało się i pokonałam wszystkie przeszkody, jedne mniej, drugie bardziej. Ale próbowałam i nie wystraszyła mnie nawet „Lodowa”. Było nieziemsko, a teraz mogą już cieszyć się swoim medalem, determinacją i odwagą. Jestem prawdziwą Runmageddonką! – wołała radośnie Agnieszka tuż za linią mety.

Niedziela przywitała uczestników cieplejszą temperaturą. O godzinie 8:30 wystartowała pierwsza seria 3-kilometrowej formuły Intro z 15 przeszkodami. Na starcie pojawiły się osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ekstremalnymi biegami, zaś o 11:20 rozpoczęły się starty najdłuższej formuły 12 kilometrowego Classic’a najeżonego 50 przeszkodami.

Runmageddon

Brudne dzieci to szczęśliwe dzieci

Dużą popularnością cieszył się także Runmageddon Kids. Dzieci zarówno w chłodną sobotę jak i słoneczną niedzielę pokonywały trasę 1 kilometra, na której musiały zmierzyć się z około 10 przeszkodami. Mali bohaterowie przeskakiwali przez doły, wspinali się na ścianki, biegli małą rzeką oraz zjeżdżali na wodnej zjeżdżalni. Pełni determinacji dobiegali do mety, gdzie czekał na nich medal Runmageddonu Kids.

Na początku, mój syn był lekko onieśmielony, ale po 100 metrach zaczął podążać za kolegami i koleżankami i nawet ich wyprzedzał. Był szczęśliwy, mokry i brudny. Poradził sobie z jego pierwszym sportowym wyzwaniem i zadowolony na mecie otrzymał swój pierwszy medal – mówi mama Teo, który wystartował w formule Kids w grupie wiekowej 4-5 lat.

Ostra rywalizacja do ostatniej sekundy – Runmageddon Games

Niezwykle widowiskowa, mordercza konkurencja sportowa wymagająca siły, zwinności i wytrzymałości, tak określić można to, co zadziało się na torze historycznego, urodzinowego Runmageddonu Games. Po trzech latach przerwy najtwardsi zawodnicy mieli okazję ponownie zmierzyć się na specjalnie przygotowanym, krótkim bo około 50 metrowym torze z 10 przeszkodami. Zadaniem zawodników było pokonanie odcinka w dwie strony w jak najszybszym czasie.

Musieli wspiąć się na linę, na skośną ściankę, pokonać „Harfę”, „Rig”, „Combosa” oraz „Hope to Rope”. Odbyć spacer z obciążeniem, przerzucać wielkie opony i przeczołgać się pod zasiekami. Liczył się czas. W sobotę finałowa rywalizacji toczyła się między Tomaszem Prykowskim reprezentantem Runmageddonu, a mistrzem dziesięciu edycji Runmageddon Games w latach 2015-2016 Wojciechem Sobierajskim. Po zaciętej walce wygrał Tomasz Prykowski.

Runmageddon

W niedzielę na starcie finału stanęli bracia: starszy Wojciech i młodszy Bolek Sobierajski, którzy rywalizowali ze sobą o pierwsze miejsce. Zażarta walka miedzy nimi toczyła się do ostatniej sekundy. Finalnie zwyciężył Wojciech Sobierajski, wracając tym samym na tron jako mistrz Runmageddonu Games.

Najlepsi z najlepszych – Seria Elite

W sobotę zawodowcy, dla których Runmageddon to prawdziwa sportowa rywalizacja, ścigali się na trasie 6 kilometrów z ponad 30 przeszkodami. Tego dnia najlepszymi wśród mężczyzn okazali się być: Wojciech Wojtyszyn (xRunners), Wojciech Brzoskwinia (Husaria Race Team) oraz Kamil Urbański (Nextreme). Wśród kobiet wygrały, kolejno: Aleksandra Grobelna (xRunners), Iza Wysłuch (xRunners) i Paulina Gawroniuk (Ex team).

Drugiego dnia profesjonalni biegacze przeszkodowi stanęli przed zadaniem pokonania formuły Classic 12 kilometrów i ponad 50 przeszkód. Najszybszymi byli: Tomasz Oślizło (Husaria Race Team), Tomasz Krawczyk (Husaria RT) oraz Mateusz Salamon (Power Training). Wśród pań triumfowały reprezentantki xRunners, najlepszą okazała się Aleksandra Grobelna, zaś drugie miejsce zajęła Iza Wysłuch.

Pełne wyniki – Runmageddon Wrocław

Runmageddon się rozkręca

Podczas imprezy we Wrocławiu, organizator zapowiedział, że jeszcze w tym roku cykl ekstremalnych biegów z przeszkodami powróci do stolicy Dolnego Śląska i otworzył zapisy na Finał Ligi Runmageddonu, który w tym mieście odbędzie się w dniach 19-20 października br.

Kolejna edycja Runmageddonu odbędzie się w Ełku już na majówkę. Tam fani ekstremalnych wyzwań z całej Polski będą mieli okazję spędzić niezapomniany czas podczas trzydniowego eventu. Następnie cykl zagości w Krakowie w weekend 11-12 maja, a kolejna impreza odbędzie się w Warszawie (25-26 maja) podczas sportowych targów GO Active Show.

W czerwcu osoby chętne będą mogły spróbować swoich sił w morskiej edycji w Gdyni w dniach 8-9 czerwca oraz w poznańskim wydarzeniu zaplanowanym na 22-23 czerwca. W lipcu Runmageddon zaprasza do Gliwic, gdzie w dniach 6-7 lipca odbędzie się kolejna edycja, a w sierpniu fani ekstremalnej rozrywki spotkają się w Szczecinie i Łodzi.

mat.pras