13. Bieg Ursynowa otworzył rejestrację. Mężczyźni powalczą o medale w otwartych mistrzostwach Polski

Tegoroczny, 13. Bieg Ursynowa odbędzie się już za niespełna miesiąc. 15 czerwca biegacze ponownie zmierzą się z płaską i niezwykle szybką trasą, tradycyjnie poprowadzoną dwupasmową al. KEN w Warszawie. Podczas imprezy rozegrane zostaną 8. Otwarte Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Biegu Ulicznym na 5 km oraz Mistrzostwa Polski Masters. Organizatorzy przygotowali pulę 2 500 pakietów startowych, z której po kilkudziesięciu godzinach zapisów blisko 900 znalazło już swoich nabywców.

Yes, I KEN – to hasło, jak co roku będzie towarzyszyć uczestnikom Biegu Ursynowa. Zmierzą się oni z płaską, szybką i szeroką trasą wytyczoną na dwupasmowej al. KEN. To idealne miejsce do walki o poprawienie rekordów życiowych, a dla osób pragnących rozpocząć przygodę z bieganiem, doskonała okazja do sprawdzenia swoich możliwości. W osiągnięciu wymarzonego celu pomogą pacemakerzy, którzy będą prowadzić uczestników na czasy od 18 do 30 minut (co 2 minuty).

I Ty możesz zostać Mistrzem Polski

Tegoroczny Bieg Ursynowa rozegrany zostanie w randze 8. Otwartych Mistrzostw Polski Mężczyzn w Biegu na 5 km. Otwarte Mistrzostwa Polski oznaczają, że w klasyfikacji uwzględnieni zostaną wszyscy uczestnicy biegu z polskim obywatelstwem. W ubiegłym roku po zaciętym finiszu medalistami mistrzostw Polski zostali: Yared Shegumo (14:27), Mateusz Demczyszak (14:28) oraz Damian Kabat (14:30).

Bieg Ursynowa

Każdy może stanąć do walki o medale MP, każdy może także powalczyć o ustanowienie nowych rekordów trasy. Dla biegacza lub biegaczki, którym udałaby się taka sztuka, organizatorzy przygotowali premię finansową w wysokości 1 000 zł. Aktualne rekordy trasy Biegu Ursynowa należą do Łukasza Parszczyńskiego (13:51, 2014 r.) oraz Dominiki Nowakowskiej (15:52, 2012 r.).

Podczas  imprezy  zostaną rozegrane również Mistrzostwa Polski Masters kobiet i mężczyzn w Biegu Ulicznym na dystansie 5 km. W klasyfikacji tej wezmą udział wszystkie osoby, które w dniu zawodów będą miały ukończony 35 rok życia.  Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych Masters (od 35 lat w górę, co 5 lat) zostaną nagrodzeni medalami przez Polski Związek Weteranów Lekkiej Atletyki.

Panie pościgają się za tydzień

Różnicą w porównaniu z rokiem ubiegłym jest to, że tym razem na ulicach Ursynowa nie zobaczymy pań walczących o medale MP. Najlepsze biegaczki w Polsce o tytuł mistrzowski powalczą tydzień później, w rozgrywanym w miejscowości Cienin Zaborny w woj. Wielkopolskim, VI Biegu Ulicznym Cienińska.

Zapisy na 13. Bieg Ursynowa trwają od 13 maja i cieszą się sporym zainteresowaniem biegaczy. W ciągu kilkudziesięciu godzin trwania internetowej rejestracji na listę startową wpisało się blisko 900 osób. Tegoroczny limit uczestników ustanowiony przez organizatorów wynosi 2 500 miejsc.

Koszt pakietu startowego (w skład którego wchodzi koszulka techniczna) to 50 złotych, osoby w wieku 65+ (urodzone w roku 1954 lub wcześniej) oraz z orzeczeniem o niepełnosprawności są zwolnione z opłaty startowej.

Do udziału w biegu można zapisać się także poprzez ścieżkę charytatywną #BiegamDobrze. W tym roku pozyskane w ten sposób środki finansowe wesprą działania Fundacji Znajdź Pomoc, która pomaga młodym osobom leczącym się w Centrum Onkologii na Ursynowie.

Zapisy, informacje i regulamin biegu dostępne są na oficjalnej stronie biegu www.biegursynowa.com

red