ASICS chce być bardziej przyjazny środowisku

ASICS poinformował o nawiązaniu współpracy z Worn Again Technologies w zakresie recyklingu odzieży oraz tworzenia przyszłych produktów w taki sposób, aby nadawały się do ponownego wykorzystywania.

Japoński producent zobowiązał się, że do 2030 roku o 55% na całym świecie zmniejszy emisję gazów cieplarnianych związanych z produkcją. W osiągnięciu tego celu pomóc ma zastąpienie poliestru stosowanego w odzieży i cholewkach butów, alternatywnymi materiałami, które będzie można poddawać recyklingowi.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, wdrożenie do produkcji alternatywnych materiałów to podstawowe założenie strategii zrównoważonego rozwoju ASICS.

– ASICS zajmuje się sportem i jego pozytywnym wpływem na społeczeństwo. Naszym celem jest tworzenie produktów, które nie tylko pomagają ludziom wieść szczęśliwsze i zdrowsze życie, ale także pozostawić naszą planetę bezpieczną i zdrową. Przez partnerstwo z Worn Again Technologies, jesteśmy o krok bliżej do naszego celu stworzenia zrównoważonego modelu biznesowego – powiedział Romy Miltenburg, Manager CSR & Sustainability EMEA w firmie ASICS.

Proces recyklingu polimerów stworzony przez Worn Again Technologies pozwala na ich ponowne wykorzystanie, co ma mieć znaczący wpływ na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska.

Źródło: ASICS