Nigdy nie jest za późno na debiut w Ironmanie. Konkurs dla 50-latków i starszych

Masz 50 lat i nie boisz się wyzwań? Organizator zawodów Enea IRONMAN Gdynia poszukuje osób, które wystartują w nich 7 sierpnia 2022 roku. – Czekamy na debiutantów, którym kompleksowo pomożemy przygotować się do rywalizacji na pełnym dystansie. Nie zwlekaj, weź udział w konkursie i przeżyj przygodę życia – zachęcają. 

„Nigdy nie jest za późno” to konkurs dla osób, które ukończyły co najmniej 50 lat i chcą zadebiutować na legendarnym dystansie IRONMAN: przepłynąć 3,8 km, przejechać na rowerze 180 km oraz przebiec 42,2 km. To wyzwanie dla osób, które wierzą, że wiek to tylko liczba i udowodnią, że w każdej chwili można realizować sportowe marzenia.

​- Pełen dystans IRONMAN to nie lada wyzwanie, dlatego wiele osób myśli, że uczestnikami mogą być tylko osoby młode – mówi Łukasz Maleszewski, rzecznik Enea IRONMAN Gdynia. – Na pełnym dystansie w Gdyni czy w innych miejscach na świecie z powodzeniem startują osoby nawet po 70-tce. Chcemy promować aktywny tryb życia i pokazać, że przy odpowiednim podejściu, systematycznym treningu, każdy może pokonać dystans IRONMAN i czerpać ogromną satysfakcję z tytułu „człowieka z żelaza” – podsumowuje.

fot. Bartłomiej Zborowski

Dla kogo konkurs?

Pierwszym warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wiek. Przyjmowane są zgłoszenia od osób, które urodziły się w 1972 roku lub później i cieszą się dobrym zdrowiem. W akcji „Nigdy nie jest za późno” mogą wziąć udział tylko i wyłącznie osoby, które nigdy wcześniej nie startowały na pełnym dystansie IRONMAN. Mogą być to aktywni triathloniści, startujący dotąd na krótszych dystansach, jak i miłośnicy sportu, którzy do tej pory nie próbowali jeszcze swoich sił w triathlonie.

Spośród kandydatów organizatorzy wyłonią troje uczestników, którzy otrzymają pakiety startowe oraz wsparcie treningowe, żywieniowe i sprzętowe w trakcie przygotowań do udziału w zawodach Enea IRONMAN Gdynia zaplanowanych na 7 sierpnia 2022 roku.

– Zgłoszenia do konkursu „Nigdy nie jest za późno” można przesyłać w formie tekstu, prezentacji, zdjęć czy materiałów video – zachęca Łukasz Maleszewski. – Liczymy na pomysłowość i kreatywność uczestników. Spośród wszystkich nadesłanych propozycji, wybierzemy trzy osoby, które przekonają nas, że to one, 7 sierpnia przyszłego roku, powinny zadebiutować w Enea IRONMAN Gdynia – podkreśla rzecznik zawodów.

Termin nadsyłania zgłoszeń w konkursie upływa 17 grudnia 2021 roku. Zgłoszenia należy przesyłać mailowo na adres: gdynia@ironman.com.

Cztery imprezy IRONMAN w Polsce

The IRONMAN Group, właściciel marek IRONMAN, IRONMAN 70.3 oraz 5150 Triathlon Series, to największy operator masowych imprez sportowych na świecie, obsługujący rocznie ponad 1 mln uczestników imprez ze swojego globalnego portfolio. W 2022 roku w Polsce odbędą się 4 wyścigi pod szyldem IRONMAN. 12 czerwca w Warszawie zaplanowano Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw i Citi Handlowy 5150 Warsaw, a 7 sierpnia Enea IRONMAN Gdynia i Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

Rejestracja na wszystkie polskie wyścigi IRONMAN prowadzona jest w portalu SlotMarket.pl.

Źródło: Sport Evolution