ASICS puszcza do biegaczy oczko. Na rynku debiutuje kolejna wersja modelu GEL-Cumulus

ASICS wprowadza na rynek kolejną edycję flagowego modelu GEL-Cumuls przeznaczonego do długich biegów na utwardzonych nawierzchniach. Nowa wersja oznaczona numerem 21 ma charakteryzować się jeszcze lepszą amortyzacją oraz dopasowaniem do stopy biegacza. 

Nowy model GEL-Cumulus 21 wyróżnia technologia FLYTEFOAM Propel, która ma postać miękkiej, sprężystej oraz lekkiej pianki umieszczonej w podeszwie środkowej buta.

Poza tym pod piętą oraz śródstopiem znajduje się czynnik amortyzujący GEL, z którego słynie japońska marka. Takie rozwiązanie ma zapewnić większą sprężystość oraz lepsze pochłanianie energii uderzenia i w efekcie dłuższy bieg. Na dodatkowy komfort biegania ma przełożyc się również dodatkowa pianka zlokalizowana wokół stawu skokowego.

– Kto powiedział, że ikony nie da się ulepszyć? Od 20 lat model GEL-Cumulus jest ulubieńcem zarówno wyczynowców, jak i początkujących biegaczy. W bieganiu zawsze jest miejsce na ulepszenia, w związku z czym Instytut Nauki Sportu ASICS poprawił amortyzację oraz udoskonalił dopasowanie w kluczowych obszarach nowego modelu, czyniąc dłuższe biegi jeszcze bardziej komfortowym – czytamy w komunikacie prasowym, który dotarł do naszej redakcji.

W nowym modelu GEL-Cumulus został poprawiony również m.in. obszar wiązania, a dokładniej konstrukcja przelotek, co ma zapewnić lepsze dopasowanie cholewki buta do stopy biegacza z boku oraz w części przyśrodkowej.

Model GEL-Cumulus 21 dostępny będzie w sklepie internetowym www.asics.pl oraz w wybranych sklepach specjalistycznych w cenie 580 złotych.

Źródło: ASICS