AVON Kontra Przemoc po raz dziesiąty

16 czerwca odbędzie się jubileuszowa 10. edycja dobroczynnego biegu „AVON Kontra Przemoc – Biegnij w Garwolinie” będącego częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-społecznej przeciwko przemocy domowej. Zawody rozpoczną się punktualnie o godzinie 12:00 na moście przy rzece Wildze. Jak co roku, organizatorzy przygotowali dwie trasy do wyboru – bieg główny na dystansie 10 km oraz tzw. Bieg Rodzinny na dystansie 2 km.

Bieg „AVON Kontra Przemoc – Biegnij w Garwolinie”  to impreza z misją, którą jest niesienie pomocy ofiarom przemocy domowej. Kampania prowadzona przez markę AVON jest obecna w ponad 50 krajach na całym świecie, od 2008 roku  także w Polsce.

– AVON od wielu lat wspiera inicjatywy ogólnopolskie, których celem jest przede wszystkim budowanie poczucia siły i pewności siebie wśród kobiet. Bieg „AVON Kontra Przemoc” to nie tylko część ogólnopolskiej kampanii przeciwko przemocy w rodzinie, ale też ważne wydarzenie w życiu lokalnej społeczności. To okazja do integracji, dobrej zabawy oraz spędzenia czasu z rodziną. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tak wspaniałym wydarzeniu i z niecierpliwością oczekujemy jubileuszowej edycji.  Do tej pory w Garwolinie pobiegło już ponad 7 tysięcy osób, ale jestem przekonany, że liczba uczestników będzie się stale zwiększać – mówi Piotr Mikołajski, Dyrektor fabryki AVON Operations Polska w Garwolinie.

W poprzednich edycjach u boku uczestników pobiegli m.in.: Robert Korzeniowski, Patricia Kazadi, Przemysław Saleta, Beata Sadowska oraz Agnieszka Kaczorowska. W tym roku swoim wizerunkiem inicjatywę wesprze jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek, Joanna Jabłczyńska.

10. edycja biegu „AVON Kontra Przemoc” udowadnia, że my, Polacy, chcemy pomagać, a razem możemy więcej! Uczestnicy biegu AVON mówią stanowcze „nie” przemocy. Jestem dumna, że w tym roku mogę być częścią tak ważnego wydarzenia i zachęcam do rejestracji każdego zarówno amatora jak i profesjonalnego biegacza – komentuje Joanna Jabłczyńska.

Bieg z historią

Pierwszy bieg „AVON Kontra Przemoc – Biegnij w Garwolinie” odbył się w deszczowe południe 20 czerwca 2010 roku. Do mety dobiegło wówczas 455 osób, wśród których znajdowało się aż 25% kobiet.

Obecnie w garwolińskim biegu co roku bierze udział prawie tysiąc biegaczy pochodzących nie tylko z Polski, ale też z całego świata (m.in. z: Kenii, Włoch, Ukrainy, Bułgarii, Francji czy Japonii).

mat. pras.