Ekspresowe tempo zapisów na Gdynia Półmaraton 2020

Dziś w samo południe ruszyły zapisy do biegu masowego podczas przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Półmaratonie – Gdynia 2020. Organizatorzy przygotowali 5 tysięcy pakietów startowych w najniższej cenie, ale wszystko wskazuje na to, że niedługo pula ta ulegnie wyczerpaniu. Po kilku godzinach od otwarcia rejestracji na liście startowej widnieje już ponad 3 tysiące nazwisk!

Ogromne zainteresowanie

Rejestracja do biegu masowego podczas przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Półmaratonie – Gdynia 2020 odbywa się w ekspresowym tempie. Zapisy na bieg ruszyły dziś punktualnie o godzinie 12:00, a po niespełna pół godzinie zapisało się ponad tysiąc osób. Jak do tej pory do przyszłorocznej edycji Gdynia Półmaratonu zgłosiło się już ponad 3 tysiące zawodników.

To o tyle ważna informacja, że przy uruchomieniu zapisów opłata startowa wynosi 120 zł. Taka cena obowiązywać ma do końca czerwca lub do wyczerpania się puli pierwszych 5 tysięcy pakietów. Wszystko wskazuje więc na to, że miejsca w najtańszej cenie rozejdą się w zaledwie kilka dni. Później, opłata startowa wzrośnie do 140 zł.

Warto pamiętać, że na imprezę w randze mistrzostw świata bardzo chętnie rejestrują się osoby z zagranicy. Przyszłoroczny Gdynia Półmaraton będzie wielkim sportowym świętem.

Do Polski przyjadą najlepsi biegacze długodystansowi na świecie, a wraz z nimi nawet kilka tysięcy biegaczy-amatorów z zagranicy. To będzie prawdopodobnie najbardziej międzynarodowy bieg uliczny w historii naszego kraju.

Gdynia Półmaraton

Ubezpiecz bieg

Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień i usług dodatkowych dla zawodników. Jednym z nich jest możliwość dokupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji. W przypadku kontuzji lub choroby ubezpieczyciel zwróci do 100% opłaty startowej.

Podczas rejestracji online można zakupić także usługę grawerowania imienia i nazwiska oraz wyniku na medalu, a także pakiet zdjęć z trasy i video z mety.

Co więcej, nie trzeba dodatkowo martwić się o nocleg w Gdyni. Podczas zakupu pakietu startowego można zarezerwować pobyt w jednym z oficjalnych host hoteli dla uczestników biegu masowego. Ceny noclegu zaczynają już od 270 złotych za pokój ze śniadaniem.

Gdynia Półmaraton w elicie

Poprzednie edycje IAAF World Half Marathon Championships odbyły się w Walencji, Cardiff i Kopenhadze, gromadząc na starcie śmietankę biegaczy ulicznych z całego świata i obfitując w rekordowe wyniki. Na starcie Mistrzostw Świata w półmaratonie stali m.in. Mo Farah czy Eliud Kipchoge. Niekwestionowanym dominatorem tych zawodów w ostatnich latach jest jednak Kenijczyk, Geoffrey Kamworor, który triumfował w mistrzostwach trzy razy z rzędu!

IAAF/Cardiff University World Half Marathon Championships

Mistrzostwa Świata w Półmaratonie – Gdynia 2020 (IAAF World Half Marathon Championships) odbędą się w Gdyni 29 marca 2020 roku. Zapisy prowadzone są w portalu SlotMarket.pl.

Pierwsze 5000 pakietów startowych dostępnych jest w najniższej cenie – 120 zł. W pakiecie startowym znajdzie się m.in. pamiątkowy medal oraz koszulka technologiczna.

Podczas zapisów skorzystać można z szeregu udogodnień i usług dodatkowych dla zawodników. Z poziomu formularza zgłoszeniowego w portalu SlotMarket.pl można dokupić m.in. ubezpieczenie od kosztów rezygnacji i pakiet zdjęć z imprezy, a także usługę grawerowania medalu. Dostępna jest także oferta host hoteli z noclegami w atrakcyjnych cenach.

red