Morda w błocie – świat w kolorach czyli Nadbużański Bieg Pod Prąd

4 sierpnia w Dorohusku już po raz szósty odbędzie się Nadbużański Bieg Pod Prąd czyli przygraniczny bieg z przeszkodami. Na starcie stanie 400 zawodników, którzy pokonają dystans 15 km i 40 przeszkód. W ramach imprezy odbędą się III Mistrzostwa Straży Granicznej w Biegach z Przeszkodami. Zapisy wciąż trwają na stronie biegpodprad.pl.

Nadbużański Bieg Pod Prąd to jedyny bieg z przeszkodami w Polsce, którego częścią trasy jest pokonanie odcinka wzdłuż linii brzegowej dzikiej, całkowicie nieuregulowanej rzeki Bug – granicy między Polską a Ukrainą. Tegoroczny dystans to 15 nadbużańskich kilometrów oraz 40 ekstremalnych przeszkód – naturalnych oraz sztucznych.

Zawodnicy muszą równocześnie rywalizować oraz współpracować ze sobą, by móc ukończyć bieg. Otoczenie przyrodnicze na trasie potrafi zarówno przerazić, jak i zachwycić. Ponieważ impreza odbywa się pod hasłem „Morda w błocie – świat w kolorach”, nie dziwi więc, że po drodze zawodnicy napotkają gęstą roślinność, wysokie trawy oraz błotniste i grząskie podłoże. Sporym wyzwaniem dla niektórych może być także pokonanie fragmentu trasy poprowadzonej przez kopalnię piasku.

Nadbużański Bieg Pod Prąd

Na trasie pojawi się wiele sztucznych, specjalnie przygotowanych przez organizatorów przeszkód. Wysokie ściany, liny i łańcuchy, masywne opony, cierniste zasieki to jedne z wielu blokad na trasie, na których przyda się pomoc innych uczestników.

Nadbużański Bieg Pod Prąd to wydarzenie cykliczne, organizowane od 2014 roku przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Clipeus Arma oraz Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Ubiegłoroczna, jubileuszowa edycja zgromadziła na starcie blisko 350 zawodników z całej Polski, a także z zagranicy, w tym kilkudziesięciu mundurowych różnych formacji. W ramach imprezy organizowane są bowiem Mistrzostwa Straży Granicznej w Biegach z Przeszkodami. W tym roku odbędzie się ich trzecia edycja.

VI Nadbużański Bieg Pod Prąd odbędzie się w Dorohusku 4 sierpnia. Start zaplanowany został na godzinę 14:00. Biuro zawodów będzie czynne w godzinach 11:30 – 13:30 w hali widowiskowo-sportowej przy SP w Dorohusku ul. Niepodległości 49.

Zapisów na bieg można dokonać za pośrednictwem strony internetowej www.biegpodprad.pl. Więcej informacji znaleźć można także na profilu imprezy na Facebooku.

 

red.