Nocny 4F Półmaraton Praski z ostatnimi pakietami w najniższej cenie

W ostatni sobotni wieczór wakacji, 31 sierpnia na główne arterie prawobrzeżnej Warszawy może wyruszyć nawet 9 tysięcy uczestników Nocnego 4F Półmaratonu Praskiego. Pobiegną w koszulkach startowych w energetycznych barwach, przygotowanych przez markę 4F – sponsora tytularnego imprezy. Na bieg główny dotychczas zapisało się już prawie 3 tysiące osób, a do biegu na piątkę zgłosiło się około pół tysiąca biegaczy. Oznacza to, że w dalszym ciągu obowiązują najniższe opłaty startowe.

Koszulki dodające energii

Koszulki z ciekawym geometrycznym wzorem to już tradycja praskiej imprezy. Po ubiegłorocznych wzorach inspirowanym praską architekturą, w tegorocznych pakietach startowych startujący znajdą koszulki w granatowo-limonkowej wersji z paskowym wzorem.

Uczestnicy towarzyszącej półmaratonowi 4F Piątce Praskiej wystartują w koszulkach w jaśniejszej tonacji. Zwolennicy krótszego dystansu ubrani zostaną w limonkowy kolor, płynnie przechodzący w biel.

– W tym roku koszulki przygotowaliśmy z cieńszego i lżejszego materiału, z oddychającej dzianiny funkcyjnej i szybkoschnącego włókna. Nadruki wykonaliśmy metodą sublimacji, co oznacza, że farba wnika głęboko we włókna, dzięki czemu koszulka nie traci swoich właściwości wentylacji oraz odprowadzania wilgoci. Obie koszulki, zarówno na 4F Półmaraton Praski jak i na 4F Piątkę Praską, wyprodukowane zostały w Polsce – mówi Ranita Sobańska, dyrektor kreatywna marki 4F.

Nocny 4F Półmaraton Praski

Kto pierwszy, ten oszczędniejszy

W tym roku dodatkową mobilizacją do zapisów jest na pewno wysokość opłaty startowej uzależniona od kolejności opłaconych zgłoszeń. Im szybciej kupisz pakiet, tym niższy numer startowy otrzymasz i… tym mniej zapłacisz. Najniższa opłata startowa do Nocnego 4F Półmaratonu Praskiego w wysokości 99 zł dotyczy bowiem pierwszych 4 000 osób, które zapiszą się na bieg oraz opłacą swój start. Opłata startowa drugiego przedziału (numery startowe: 4001-7000) to 119 zł, a trzeciego (numery startowe: 7001-9000) już 139 zł.

Aktualnie na liście startowej półmaratonu znajduje się około 3 tysięcy nazwisk, tak więc pakiety startowe w najniższej cenie jeszcze są dostępne, ale nie wiadomo jak długo.

Szybkość ma także znaczenie przy zapisach na 4F Piątkę Praską: opłata startowa w wysokości 59 zł obowiązuje do 1500 numeru startowego, 69 zł dla nadanych numerów startowych od 1501 do 3000, a 79 zł dla numerów 3001-3500. Tutaj sytuacja jest podobna jak przy biegu głównym, na liście startowej widnieje około 500 nazwisk, więc wciąż jest szansa na zakup pakietu po najniższej cenie.

Półmaraton Praski

Półmaraton Praski odbywa się od 2014 roku (w latach 2014-2017 jako BMW Półmaraton Praski, a od edycji 2018 r. sponsorem tytularnym jest polska marka sportowa 4F). To jeden z największych w kraju biegów na dystansie w 21,097 km. W ubiegłorocznej edycji udział wzięło 6 714 osób, a zwycięzcami zostali Kamil Jastrzębski oraz Anna Łapińska.

Kolejnych 2 528 osób osiągnęło metę 4F Piątki Praskiej – towarzyszącego półmaratonowi biegu na 5 km. Najlepszy w nim okazał się rekordzista Polski w maratonie Henryk Szost, a wśród pań triumfowała Ewa Jagielska.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.polmaratonpraski.pl

 

red. na podst. mat. pras