Runmageddon i spółka. Lider rynku biegów OCR zapowiada emisję akcji

Runmageddon, największy w Polsce cykl biegów przeszkodowych poinformował, że planuje emisję akcji. Na razie nie wiadomo, kiedy trafią do sprzedaży, ile ich będzie i w jakiej będą cenie. Jaro Bieniecki opublikował list, z którego wynika, że pieniądze pozyskane od inwestorów pomogą Runmageddonowi „z rozmachem ruszyć na podbój rynków europejskich”. 

– Zakładałem Runmageddon z czwórką wolontariuszy. Po pięciu latach tworzymy największy amatorski cykl sportowy w Polsce, który w 2018 roku ukończyło niemal 80 tysięcy uczestników – napisał w liście do inwestorów Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu. – Poza tym organizujemy imprezy na trzech kontynentach, zdominowaliśmy polski rynek biegów z przeszkodami (ponad 60% udziału w rynku), zbudowaliśmy 50-osobowy zespół stale rozwijający Runmageddon, stworzyliśmy standardy gwarantujące jakość, bezpieczeństwo i efekt WOW wśród uczestników – wyliczał.

Runmageddon podbije Europę?

Runmageddon, który w połowie kwietnia świętował piątą rocznicę istnienia od lat planuje ekspansję na rynki zagraniczne. Już w 2016 roku zapowiadał wejście ze swoimi regularnymi imprezami do Wielkiej Brytanii i Czech, ale ostatecznie te pomysły spaliły na panewce.

Co prawda od ubiegłego roku organizowane są zagraniczne biegi pod szyldem Runmageddonu Global na Saharze i w Gruzji, ale bardziej przypominają one zawody ultra niż klasyczne zawody OCR. Dostępne są tutaj tylko dwie formuły 50 km i 100/120km, również w wariancie bez przeszkód.

Ze względu na wysokie koszty uczestnictwa to kameralne imprezy. Na przykład marcowa edycja Runmageddonu Sahara na dwóch dystansach zgromadziła łącznie około 100 uczestników.

W liście do inwestorów Jaro Bieniecki deklaruje, że zamierza pokazać Runmageddon w Europie. – Już wkrótce wyemitujemy akcje RUNMAGEDDON S.A. Ich zakup pozwoli Tobie zostać współwłaścicielem marki i zarabiać na jej sukcesie a nam – z rozmachem ruszyć na podbój rynków europejskich – napisał.

Poprosiliśmy Biuro Prasowe Runmageddonu o więcej informacji na temat planowanej emisji akcji. Otrzymaliśmy odpowiedź, że szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.

Cel: 100 tysięcy uczestników

Na początku 2019 roku Runmageddon poinformował, że w osiemnastu ubiegłorocznych ekstremalnych biegach przeszkodowych wzięło udział 79 tysięcy osób. Wśród nich znalazło się 12 tysięcy dzieci w wieku 4-11 lat, które pokonały Runmageddon Kids oraz młodzież do 15. roku życia startująca w Runmageddon Junior.

– W 2019 roku, idąc śladem poprzednich lat, chcemy ponownie zwiększyć popularność naszych biegów wśród dorosłych i dzieci lubiących sportowe wyzwania. Mierzymy wysoko, dlatego nasz cel to ponad 100 tysięcy uczestników – dowiedzieliśmy się w Biurze Prasowym Runmageddonu. 

md

fot. Runmageddon