Ruszyły zapisy na Poznański Bieg Niepodległości. Limit…100 tysięcy uczestników

Bieg Niepodległości RunPoland w Poznaniu uruchomił zapisy do czwartej edycji imprezy. Poprzednia, która odbyła się 11 listopada ubiegłego roku ustanowiła niesamowity rekord frekwencji na biegu ulicznym w Polsce. Do mety dotarło aż 22 525 osób. Organizatorzy zapowiadają, że w tym roku na mecie biegacze otrzymają statuetki pokrytego srebrem Husarza. – To symbol zwycięstwa i zwiastun wolności. W pozycji oddającej hołd przywołuje pamięć o swoich zasłużonych poprzednikach – opisują trofeum biegu. 

Wpływ na rekordowe zainteresowanie uczestników ubiegłoroczną imprezą mogła mieć chęć uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości a także medal w postaci pozłacanego medalu w kształcie miecza, na którym wygrawerowanych zostało siedem dat wybuchów najistotniejszych polskich Powstań sprzed 1918 roku. W tym roku organizatorzy zdecydowali się pójść za ciosem i znów postawili na oryginalną sportową pamiątkę.

– Na pewno każdy z Was ma swojego bohatera – może jest nim ktoś powszechnie znany historycznie, a może to Wasza mama, dziadek lub anonimowy żołnierz? Być może jest nim wybitny sportowiec lub człowiek nauki, który uświetnił swoimi osiągnięciami nasz kraj – uczcimy ich wszystkich – zapowiadają. – 11 listopada w Poznaniu każdy może biegowym wysiłkiem uczcić swoich bohaterów i wywalczyć pokryty srebrem medal – statuetkę  Husarza, która przywoła nam także pamięć o ludziach, którzy nierzadko poświęcili życie, abyśmy współcześnie cieszyli się wolnością – dodają.

Bieg odbędzie się na jednej pętli o długości 10 km. Trasa posiada atest PZLA. Ulice, jakimi pobiegną uczestnicy swoją wymową mają nawiązywać do Święta Niepodległości. Start, podobnie jak w ubiegłym roku ma być dostosowany dla dużej liczby uczestników. Uczestnicy mają ruszyć na trasę w siemiu falach startowych symbolizujących siedem historycznych Powstań.

Limit uczestników? 100 tysięcy

W regulaminie biegu znajdujemy informację, że limit uczestników ustalono na…100 tysięcy osób.

Organizatorzy przygotowali cztery progi cenowe. Pierwsze 2 tysiące miejsc sprzedadzą w cenie 69 złotych, kolejne 5 tysięcy kosztować będzie o 10 złotych więcej, a po osiągnięciu limitu 7 tysięcy uczestników wpisowe będzie wynosić 89 złotych. Najwięcej, bo aż 199 złotych za pakiet zapłacą biegacze, którzy zgłoszą się, gdy licznik zapisów przekroczy 15 tysięcy osób.

W pakiecie startowym poznńskiego biegu znajdzie się m.in. medal w kształcie statuetki Husarza, okolicznościowa czapeczka biegowa i rogal świętomarciński.

red

fot. FotoMaraton.pl