The Color Run pokoloruje w tym roku pięć miast. Pierwszy bieg w Dzień Dziecka

The Color Run rozpoczyna swój piąty rok w Polsce. Do dwóch miast, które wpisały się na stałe w kolorowy kalendarz imprezy czyli, Warszawy, Poznania, dołączają trzy zupełnie nowe lokalizacje: Kraków, Wrocław i Gdańsk. Organizatorzy spodziewają się, że biegi w 2019 roku przyciągną nawet 40 tysięcy kolorowych biegaczy. Właśnie ruszyły zapisy na tegoroczne imprezy.

Tu liczy się zabawa

The Color Run to bieg, piknik i festiwal w jednym. Zasady są proste: nikt się nie ściga, nikt nie mierzy czasu, jedyną miarą jest ilość kolorowych uśmiechów przebiegających przez metę. Można biec „w stylu dowolnym”, spacerować, jechać na wózku lub pokonać 5 km u taty „na barana”.

Trasa to najszczęśliwsze 5 km na świecie. Co 1 km na biegaczy czeka stacja z kolorowym proszkiem, a pomiędzy stacjami kolejne niespodzianki.

The Color Run nie pyta o wiek. Mogą wziąć w nim udział dzieci, rodzice, dziadkowie, a nawet pradziadkowie. Milusińscy poniżej 10 roku życia uczestniczą bezpłatnie. Na wszystkich po dotarciu do mety czeka niepowtarzalne after party z energetyczną muzyką, eksplozjami kolorów, animacjami i licznymi atrakcjami przygotowanymi przez partnerów wydarzenia.

The Color Run

The Color Run to nie jest typowy bieg uliczny. To wyjątkowe wydarzenie, w którym po prostu trzeba się zakolorować. To istna eksplozja endorfin, radości i magia, którą tworzą tysiące kolorowych uśmiechów – wyjaśnia Karina Dziuba z The Color Run. – Każdego roku staramy się zaskakiwać czymś nowym. W 2016 roku przywodziliśmy na myśl tropikalne wakacje, rok później na naszych trasach pojawiła się bajeczna piana, a w ubiegłym roku wszyscy uczestnicy lśnili od srebrnego  proszku. Mogę zapewnić, że w tym roku zaskoczymy wszystkich, nawet stałych bywalców, bo na trasach naszego biegu, oprócz kolorowych stacji, znajdzie się kilka niespodzianek, m.in. dmuchane przeszkody i stacja z kolorową pianą.

Kraków, Wrocław i Gdańsk po raz pierwszy na kolorowej mapie 

Tegoroczny cykl The Color Run wystartuje 1 czerwca od imprezy, która odbędzie się w Warszawie na PGE Narodowym.

To wspaniały pomysł na wspólne spędzenie Dnia Dziecka. Szykujemy masę atrakcji i niespodzianek, które sprawią, że na naszej kolorowej trasie również dorośli odnajdą w sobie dziecko. Zamiast kolejnej zabawki lub gry warto podarować swoim dzieciom to, co najcenniejsze, swój czas, zaangażowanie i wspólną zabawę – mówi Karina Dziuba, współorganizatorka The Color Run w Polsce. – Do udziału w imprezie zapraszamy całe rodziny z maluchami. Kolorowe barwniki, które wykorzystujemy na trasie są w pełni naturalne, bezpieczne i powstają na bazie skrobi kukurydzianej – wyjaśnia.

Dwa tygodnie później, 15 czerwca kolorowy bieg po raz pierwszy zawita do Krakowa. Kolejnym miastem, które znajdzie się na trasie cyklu będzie Wrocław. Impreza w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się 31 sierpnia.

The Color Run

– To będzie ostatni akord wakacji, taki impuls, który da dzieciakom i dorosłym potężny zastrzyk energii i endorfin na nowy rok szkolny  – podkreśla Karina Dziuba. – Cieszymy się, że po raz pierwszy dotrzemy z naszym biegiem na Dolny Śląsk i  pokolorujemy Wrocław – dodaje.

Po wakacjach czekać będą nas jeszcze dwie edycje The Color Run. 7 września bieg powróci do Poznania, a na zakończenie cyklu 21 września po raz pierwszy wielka fala kolorów i radości ogarnie Trójmiasto, a konkretnie Gdańsk.

Zapisy na wszystkie biegi w tegorocznym cyklu The Color Run trwają na tej stronie. Do 29 kwietnia najtańszy indywidualny pakiet kosztować będzie  78 złotych. Drużyny liczące co najmniej 4 osoby oraz wielopokoleniowe rodziny, której członkowie reprezentują co najmniej 3 pokolenia za start każdej osoby zapłacą o 6 złotych mniej.

Polacy pokochali kolorowe bieganie

Na polskim rynku impreza zadebiutowała w 2015 roku i z miejsca podbiła serca Polaków. W ciągu minionych czterech lat w kolorowych biegach wzięło udział prawie 90 tysięcy osób. Za takim sukcesem stoi wyjątkowa formuła wydarzenia, połączenie sportu z zabawą – bez presji i rywalizacji. W taki sposób The Color Run chce motywować mieszkańców do aktywnego i zdrowego życia.

The Color Run

– Dotychczas polski cykl The Color Run składał się z maksymalnie trzech, czterech imprez. W tym roku dokładamy nowe lokalizacje, z uwagi na duże zainteresowanie zarówno uczestników, jak i miast, które chciałyby być gospodarzem wydarzenia. – mówi Jose Caldas de Sousa, Dyrektor The Color Run Poland. – To jedyne w swoim rodzaju kolorowe wydarzenie, które wyzwala w ludziach tak pozytywne emocje i pozwala pokonać z uśmiechem, dla niektórych pierwsze 5 km w życiu – podkreśla.

Karina Dziuba mówi, że The Color Run to impreza, która łączy pokolenia. – Nasz bieg szczególnie pokochały rodziny z dziećmi. Widok trzypokoleniowej rodziny pokonującej kolorową piątkę wynagradza nam wszelkie trudy organizacyjne. Dlatego dla rodzin w tym roku szykujemy coś wyjątkowego – uzupełnia.

Począwszy od 2012 roku kolorowy bieg zgromadził już ponad 7 milionów uczestników na całym świecie, którzy brali udział w tysiącach imprez zorganizowanych w ponad 40 krajach.

mat pras.