TriCity Trail 2019 – ultra przygoda w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

Prawdziwą ultra przygodę można przeżyć tylko w górach? Bzdura! Ultramaratony rozgrywane w północnej części Polski cieszą się coraz większym zainteresowaniem i nic w tym dziwnego – tereny rozciągnięte wzdłuż Trójmiasta, Kaszub czy Warmii i Mazur są nie tylko atrakcyjne przyrodniczo, ale dają także możliwość sprawdzenia się na często mało znanych, czy wręcz dziewiczych ścieżkach. TriCity Trail to jedna z największych imprez ultra rozgrywanych na północy naszego kraju. W 2018 roku przyciągnęła ponad 700 uczestników. Piąta już edycja jest zaplanowana na 7 lipca 2019.

Trzy dystanse indywidualne

TriCity Trail to trzy trasy – 80 km, 47 km oraz 21 km. Meta każdej z nich będzie zlokalizowana w Wejherowie. Start – w zależności od trasy – dla najdłuższego biegu – w Gdańsku, dla maratonu – w Gdyni, a dla półmaratonu – w Wejherowie.

TriCity Trail 80 km+

Najdłuższa trasa liczy blisko 82 km. Przewyższenia wynoszą +1730/-1830 m. Limit czasu na pokonanie dystansu to 13 godzin. W edycji 2018 zwycięzcami zostali Kamil Leśniak z Torunia (czas 6:43:59) oraz Lucyna Walaszczyk z Poznania (jej wynik to 8:37:56).

TriCity Trail

TriCity Trail Maraton+

TriCity Trail Maraton+ to dystans 47,5 km. Na zawodników, którzy zdecydują się na to wyzwanie czekają przewyższenia +1000/-1100 m. Limit czasu na pokonanie trasy z Gdyni do Wejherowa wynosi 7,5 godziny. Najlepszymi w poprzedniej edycji biegu okazali się Jacek Sobas z Kędzierzyna-Koźla (czas 3:33:59) oraz Małgorzata Pazda-Pozorska z Kobylnicy (4:22:21).

TriCity Trail Półmaraton

Trzecim dystansem jest przełajowy TriCity Trail Półmaraton, ze startem i metą w Wejherowie. Przewyższenia wynoszą tutaj +320/-320 m. W edycji 2018 zwyciężył Łukasz Ławicki z Gdańska (jego czas to 1:21:14). Wśród kobiet wygrała Karolina Obstój z Kiełczowa (wynik zwyciężczyni to 1:33:47).

TriCity Trail

Opłaty startowe  

Aktualnie opłaty startowe wynoszą:

– 140 zł – dystans 80 km+

– 130 zł – dystans Maraton+

– 50 zł – dystans półmaratoński (od 1 czerwca – 65 zł)

Bieganie i pomaganie

W edycji 2019 organizatorzy TriCity Trail postanowili dać biegaczom możliwość biegania charytatywnego. Każdy zapisujący się do biegu, bez względu na dystans może wesprzeć Hospicjum Pomorze Dzieciom. Pakiet charytatywny kosztuje 30 zł więcej od klasycznego. W zamian za pomoc podopieczni i przyjaciele Hospicjum własnoręcznie przygotują dla biegaczy gliniane aniołki. Zebrane środki będą wykorzystane na stworzenie pierwszego w Polsce Holistycznego Centrum Wsparcia Po Stracie w Gdańsku.

Sztafety na dystansie ultra

W ramach imprezy rozegrana zostanie także rywalizacja sztafet. Czteroosobowe drużyny pokonają dystans 80 km+ podzielony na cztery odcinki: 19 km, 16 km, 20 km i 27 km. Zmiany będą odbywać się na punktach odżywczych. Składy sztafet mogą być zupełnie dowolne – męskie, damskie bądź mieszane.

TriCity Trail

Biegi dla dzieci i młodzieży

Podczas TriCity Trail organizowane są również zawody dla dzieci i młodzieży – TriCity Trail Junior – na dystansach od 300 m do 2 km. Elektroniczna rejestracja rozpocznie się 4 czerwca.

Więcej informacji i zapisy znajdują się na stronie www.tricitytrail.pl. Ciekawostki dotyczące biegu pojawiają się też na profilu imprezy na Facebook’u.  

 

mat.pras

Fot. Karolina Krawczyk