29. Bieg Powstania Warszawskiego rusza z zapisami. Impreza wraca na starą, historyczną trasę

W sobotę 15 czerwca, minutę po północy rozpoczną się zapisy na 29. Bieg Powstania Warszawskiego. Organizatorzy w tym roku przygotowali łącznie 13 tysięcy miejsc na obu dystansach i 6. Biegu Zdobycia PAST-y. Po roku przerwy spowodowanej remontami w Śródmieściu, bieg powraca na swoją tradycyjną, historyczną trasę. Impreza odbędzie się 27 lipca.

Zapisy na 29. Bieg Powstania Warszawskiego wystartują dokładnie minutę po północy, w sobotę 15 czerwca. Tradycyjnie zgłosić się będzie można na dwa sposoby: drogą elektroniczną na stronie www.aktywnawarszawa.waw.pl oraz osobiście w Biurze Zawodów.

Na biegaczy czekać będzie pula 13 tysięcy pakietów startowych, o tysiąc więcej niż rok temu. Od momentu uruchomienia zapisów do 19 czerwca opłata startowa za udział w 29. Biegu Powstania Warszawskiego i 6. Biegu Zdobycia PAST-y wynosić będzie 50 złotych. Potem pakiety startowe podrożeją o 10 złotych.

Wyślą pakiet kurierem

Organizatorzy po raz kolejny przygotowali możliwość wysyłki zakupionego pakietu startowego kurierem. Koszt takiej usługi to dodatkowe 15 złotych. Trzeba jednak pamiętać, że zamówienie przesyłki będzie możliwe tylko i wyłącznie w terminie od 15 czerwca do 3 lipca, natomiast wysyłanie pakietów nastąpi od 10 lipca do 19 lipca.

Pakiet startowy powinien być dostarczony do uczestnika na wskazany przez niego adres w ciągu 48 godzin (wyłącznie dni robocze) od nadania w Biurze Zawodów. Poczta Polska będzie SMS-ami informować o próbie doręczenia przesyłki.

W przypadku braku możliwości dostarczenia przesyłki z pakietem, będzie ona awizowana w placówce Poczty Polskiej przez 7 dni, po tym terminie paczka zostaje zwrócona do nadawcy. Co ważne, obowiązuje zasada jeden pakiet – jedna przesyłka, nie będzie zatem możliwości wysłania jedną przesyłką większej ilości pakietów startowych.

Wracamy do Śródmieścia

Najważniejszą chyba informacją dla biegaczy jest fakt, że bieg wraca na swoją tradycyjną, historyczną trasę. Jako pierwsi o godz. 20.10 rywalizację rozpoczną biegacze na krótszym dystansie. Trasa prowadzić będzie ulicami Bonifraterską do ul. Miodowej, Krakowskim Przedmieściem i Karową. Następnie zawodnicy skręcą w ul. Wybrzeże Kościuszkowskie. Na Wybrzeżu Gdańskim na wysokości kamienia – Pomnik Pracy Nauczycieli pobiegną ulicą Sanguszki do mety na ul. Konwiktorskiej.

Biegacze, którzy zmierzą się z dystansem 10 kilometrów wystartują o godz. 21.00. Dla nich trasa przebiegać będzie ulicami Bonifraterską do ul. Miodowej, Krakowskim Przedmieściem i Karową. Dalej biegacze skręcą w ul. Dobrą, Lipową do Browarnej, Topiel i Kruczkowskiego. Po skręcie w ulicę Ludną do ul. Czerniakowskiej, a następnie ul. Wilanowską do Wioślarskiej, Wybrzeżem Kościuszkowskim do ul. Krajewskiego, Zakroczymskiej i mety na ulicy Konwiktorskiej.

Bieg Powstania Warszawskiego

6. Bieg Zdobycia PAST-y

Bieg na 9 piętro historycznego budynku przy ul. Zielnej 39 towarzyszy Biegowi Powstania Warszawskiego już od sześciu lat. W tym roku, w Biegu Zdobycia PAST-y będzie mogło wziąć nawet 750 zawodników. Zmagania upamiętniające bohaterstwo powstańców i zaciętość walk, odbędą się również 27 lipca, ale o godz. 9.00, a kolejni zawodnicy będą startować co 10 sekund.

Zabiegaj o pamięć

Warto pamiętać, że podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym sezonie biegowym obowiązuje klasyfikacja generalna całej Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”, a medale zdobyte na każdej z imprez triady: Biegu Konstytucji 3 Maja, Biegu Powstania Warszawskiego oraz Biegu Niepodległości, złożone w całość stworzą niepowtarzalny kształt – Polski i jej stolicy.

Bieg Powstania Warszawskiego jest jednym z najpopularniejszych i największych biegów organizowanych na terenie Warszawy. Ze swoją niezwykłą, wieczorną oprawą, historyczną trasą, oświetloną zniczami, wpisuje się spektakularnie w formę i tradycję corocznych obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego.

Fot. SCS Aktywna Warszawa

red