adidas Pulseboost HD dla miejskich biegaczy

adidas przedstawił model butów Pulseboost HD, które adresowane są do osób na co dzień biegających w mieście. Jak czytamy w komunikacie prasowym został zaprojektowany, „aby uzyskać większą stabilność przy stałym, niezastąpionym zwrocie energii i komforcie.”

Gotowy na niespodziewane

Nowa propozycja marki adidas to buty dla osób lubiących dynamiczne bieganie, gdzie możliwe jest nagłe zatrzymanie lub szybka zmiana kierunku na ruchliwej ulicy miasta. Producent zapewnia, że model Pulseboost „przygotuje ich na niespodziewane”.

– Bieganie po mieście jest wyjątkowe. Ruch, światła i tłumy nadają treningowi szczególnego charakteru. Chcieliśmy stworzyć coś inspirowanego energią miejskich biegaczy i infrastruktury – mówi Stephan Schneider, Sr. Product Manager, adidas Running. –  W celu stworzenia Pulseboost HD, zastanawialiśmy się nad cechami biegu miejskiego,  a mianowicie nad pozycją stóp. Przykładowo, biegacze są częściej na przedniej części stopy, niż na śródstopiu. Następnie na podstawie obliczeń i co najważniejsze, obserwacji kluczowych biegaczy miejskich, powstał Pulseboost HD. To nie jest produkt stworzony przez adidas, to but stworzony przez miejską kulturę biegania – podkreśla przedstawiciel marki.

Nowy model adidas wyróżnia technologia Boost HD, która została zaprojektowana m.in. z myślą o większej stabilności. Pulseboost HD został wyposażony poza tym w nową podeszwę wykonaną z gumy Continental zapewniająca maksymalną przyczepność i szybką zmianę kierunku na dowolnej powierzchni, suchej lub mokrej.

Na wyższy komfort korzystania z butów wpłynąć ma również Adapt Knit, czyli nowa elastyczna cholewka, która dopasowuje się do stopy.

Współrzędne geograficzne i kod QR

Jak na miejski but przystało, w nowej propozycji marki adidas nie brakuje gadżetów. Pierwszym z nich są współrzędne geograficzne trzech miast – Nowego Jorku, Paryża i Berlina, które zostały umieszczone na przedniej części języka. To zabieg, który ma podkreślić wkład biegaczy z tych lokalizacji w projektowanie modelu Pulseboost HD.

Drugą ciekawostką jest umieszczony na tym samym języku kod QR, który odsyła do dedykowanej playlisty “Feel the boost”. Aby odblokować ekskluzywną listę odtwarzania, należy zeskanować kod za pomocą urządzenia mobilnego i uruchomić aplikację Spotify.

Model Pulseboost HD kosztuje 599 złotych i można go kupić m.in. na stronie adidas.pl

Źródło: adidas