Jordan Brand przedstawił nowe modele butów biegowych

Jordan Brand prezentuje trzy nowe modele butów biegowych – Jordan Trunner NXT, Jordan Trunner LT i Jordan React Havoc.  Zaprojektowane zostały z myślą o treningach kondycyjnych (od 5 do 15 km) oraz tych ukierunkowanych na prędkość. 

Jordan Brand to marka, której początki datowane są na 1984 rok. Sprzedaż Nike wówczas spadała, aby ratować swoją pozycje firma chciała stworzyć coś nowego, dlatego zawarła kontrakt z Michaelem Jordanem.

Rok później powstał pierwszy model zaprojektowany specjalnie dla MJ, który cieszył się ogromną popularnością. Do dzisiaj marka Jordan Brand automatycznie przywodzi na myśl koszykówkę, ale okazuje się, w jej portfolio znajdują się również buty do biegania.

Pierwszy z nich to Jordan Trunner NXT stworzony dla zawodników o większej masie, dlatego  producent zapewnia, że jest to model dobrze amortyzowany. Wydłużony zapiętek zapewnia charakterystyczny wygląd oraz ułatwia przetaczanie stopy od pięty do palców.

Buty są przystosowane również do wykonywania ćwiczeń wymagających prędkości, wzmocnienie w formie kratki z boku buta pomaga stabilizować stopę podczas ruchów bocznych.

Drugi z zaprezentowanych modeli to Jordan Trunner LT, który podobnie jak model Trunner NXT, posiada amortyzację React na całej długości podeszwy oraz wydłużony zapiętek. Różni się jednak lekką cholewką z siatki oraz minimalistycznym wzmocnieniem boków.

Trzecia propozycja to model React Havoc, który jak czytamy w komunikacie prasowym jest „idealny do długich biegów kondycyjnych i tradycyjnego sprintu.” Charakterystyczna geometria podeszwy środkowej zawiera poduszkę powietrzną Nike Zoom w przedniej części buta. Zapiętek z tworzywa TPU ma za zadanie stabilizować stopę.

W każdym z modeli zastosowano technologię Nike React, która zapewnia długotrwałą amortyzację. Modele opracowano tak, zapewniały wsparcie sportowcom o większej posturze, podczas wykonywania dynamicznych ruchów z jednej strony na drugą i ćwiczeń szybkościowych.

Wszystkie trzy nowe modele biegowe od Jordan Brand, w tym limitowana edycja Jordan Trunner NXT HTM będą dostępne od 1 lipca.

 mat pras.