Już można kupić buty ASICS GEL-Kayano 26

ASICS przedstawił najnowszą odsłonę flagowego modelu GEL-Kayano oznaczoną numerem 26. W stosunku do poprzedniej wersji zmianie uległa część buta odpowiedzialna za amortyzację. Jak zapewnia japoński producent model Kayano to w dalszym ciągu synonim stabilizacji. 

Buty GEL-Kayano 26 to najnowszy model serii butów ze stabilizacją, z których korzystają zarówno zawodnicy elity, jak i biegacze na wszystkich poziomach zaawansowania. – Każdy but ASICS  przechodzi intensywny cykl testowania i rozwoju. Nowy model pojawia się na rynku tylko wtedy, gdy dane dowodzą, że przewyższa jakością poprzednika – czytamy w komunikacie prasowym.

Przy okazji premiery GEL-Kayano 26 dowiedzieliśmy się, że nadmierną pronację ma 43% z 90 tysięcy biegaczy, którzy dotychczas wykonywali badania stóp przy użyciu nowoczesnego skanera ASICS FOOT ID. – Biegając bez butów stabilizujących zwiększają ryzyko odniesienia kontuzji – przestrzega Biuro Prasowe firmy ASICS.

– Każdy biegacz ma inne potrzeby i zrozumienie typu pronacji jest pierwszym krokiem do znalezienia odpowiedniego buta. Pronacja odnosi się do sposobu, w jaki stopa biegacza przetacza się po podłożu. Badając wzory tysiące stóp biegaczy, ASICS ustalił wzorce stóp neutralnych, nadpronujących i supinujących. Dane systemu ASICS FOOT ID  pozwalają nam doradzać biegaczom w wyborze butów, a szczególnie dla pronatorów, którzy wymagają dodatkowej ochrony – powiedział Kenichi Harano, dyrektor generalny w ASICS Institute of Sport Science (ISS).

W nowym modelu Kayano ulepszona została konstrukcja podeszwy. Taki zabieg ma zapewnić wygodniejszy bieg na dowolnym dystansie. Poza tym w butach z tej serii debiutuje technologia METACLUTCH  odpowiedzialna za lepsze trzymanie pięty.

W modelu GEL-Kayano od dawna biega Ewelina Kempa, członkini grupy ASICS FrontRunner Poland. – To dla mnie wyjątkowe buty. Zaufałam im już kilka sezonów temu i są dla mnie nieodzownym partnerem długich wybiegań. Pokonuję setki kilometrów, więc potrzebuję butów, które dobrze stabilizują i są komfortowe. Kayano zapewnia i jedno i drugie co sprawia, że mogę wymagać od siebie jeszcze więcej podczas treningów – powiedziała.

Model GEL-Kayano 26 jest dostępny w sklepie internetowym asics.pl, a  także od 1 lipca będzie można go kupić m.in. w Eobuwie.pl, Sklepbiegacza.pl, Świat Biegacza, Intersport, Runsport. Sugerowana cena detaliczna wynosi 740 złotych.

Źródło: ASICS